„Zwycięstwo Andrzeja Dudy to triumf konserwatywnych wartości i tradycji”

Znamy oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2020. Wygrał je urzędujący prezydent Andrzej Duda. Zakończone wybory skomentował dla nas radny powiatu ostrołęckiego Artur Kozłowski.

– Zwycięstwo Andrzeja Dudy ma dla mnie podwójne znaczenie – mówi radny powiatu ostrołęckiego Artur Kozłowski. – Po pierwsze – w takim szerszym wymiarze – jest to triumf konserwatywnych wartości i tradycji, do których nasz kraj jest przywiązany od wieków, co z resztą pisałem na swoim facebookowym profilu chwilę po ogłoszeniu wstępnych sondażowych wyników.

Po drugie jest to gwarancja stabilności polityki prowadzonej do tej pory przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

– Andrzej Duda to kandydat przede wszystkim propolski i prorodzinny, a to zwycięstwo jest gwarancją rozwoju naszego kraju zarówno w znaczeniu ogólnym, ale także w tym lokalnym tzn. powiatowym, gminnym. Jako samorządowca cieszy mnie duża frekwencja na poziomie naszego powiatu. Wybór dla mieszkańców regionu, co cieszy, był oczywisty, a wysoki odsetek mieszkańców biorących udział w wyborach świadczy o zaangażowaniu w sprawy najważniejsze dla kraju i dla nas wszystkich.

Wybory prezydenckie 2020 odbyły się 12 lipca. Prezydent Andrzej Duda zdobył 51,03% głosów, zaś Rafał Trzaskowski – 48,97%.

Przypomnijmy, że w Ostrołęce na Andrzeja Dudę głosowało 58,37% osób, a w powiecie ostrołęckim – aż 76,21%.