Zwłoki w Stora Enso. Ustalono tożsamość mężczyzny. Wiadomo, kiedy doszło do tragedii

Zwłoki na terenie Stora Enso w Ostrołęce znaleziono 11 września. Wyjaśnieniem tajemniczej śmierci zajęła się Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. Wydała w tej sprawie właśnie oficjalny komunikat: m.in. ustalono tożsamość mężczyzny, który być może utonął w zbiorniku z wodą.

Zwłoki znaleziono 11 września około godz. 14.00 w nieużywanym zbiorniku z brudną wodą należącym do oczyszczalni ścieków Stora Enso. Na miejscu przeprowadzono oględziny zewnętrze ciała oraz oględziny miejsca ich znalezienia.

W komunikacie Prokuratury czytamy:

„W toku prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Ostrołęce śledztwa ustalono tożsamość mężczyzny, jest to 42-letni mieszkaniec miasta Ostrołęki.

Aktualnie trwają czynności mające na celu ustalenie, czy denat był pracownikiem zakładu przemysłowego, na terenie którego ujawniono zwłoki, czy firmy obsługującej zakład oraz w jaki sposób dostał się na ogrodzony teren fabryki.”

16 września 2019r. w Zakładzie Medycyny Sądowej w Białystoku przeprowadzono sekcję zwłok, która miała dać odpowiedź na pytanie: dlaczego doszło do tragedii?

„Po sekcji zwłok biegły stwierdził wstępnie, że na ciele denata nie stwierdzono zmian natury urazowej tłumaczących zejście śmiertelne.

Nie można wykluczyć, że przyczyną zgonu było utonięcie, jednak nie pozwala na to daleko posunięty rozkład zwłok.”

Przeprowadzone zostaną badania szczegółowe próbek pobranych z ciała mężczyzny. Dla ustalenia przyczyny zgonu istotne będzie określenie czy znajdował się on pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Lekarze ustalili, że zgon nastąpił na około 2-3 tygodnie przed ujawnieniem zwłok.