ZUS w Ostrołęce otwarty od 4 maja. Ale na nowych zasadach

ZUS od poniedziałku 4 maja zostanie ponownie otwarty dla klientów. Będzie można m.in. uzyskać informacje jak złożyć wnioski, dokumenty, a także w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

– ZUS jako jeden z pierwszych urzędów podjął decyzję, aby ponownie otworzyć sale obsługi klientów – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

W poniedziałki placówki ZUS będą dostępne od godz. 8.00 do godz. 18.00. Nadal pozostaną skrzynki, do których można samodzielnie składać dokumenty, wnioski lub pisma.

Ze względu na bezpieczeństwo należy jednak odwiedzać placówki ZUS tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne – oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (maseczki, dystans minimum 1,5 metra).

Ponadto:

  • klienci będą wpuszczani pojedynczo, w zależności od dostępności stanowiska, na którym możliwe jest załatwienie danej sprawy.
  • przy stanowisku będzie mogła przebywać tylko jedna osoba. Osoby towarzyszące (za wyjątkiem osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością, tłumaczy języka migowego, pełnomocników lub rodzica z dzieckiem) nie będą mogły podejść do stanowiska razem z osobą obsługiwaną.

Przypominamy, że załatwić swoje sprawy możemy też przez Internet – poprzez zakładanie profili na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i korzystanie z usług elektronicznych.

Fot. Google Street View