ZSP Myszyniec bez koronawirusa: szkoła wraca do normalnego trybu pracy

Dobra wiadomość dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu. Od poniedziałku 14 września wracają do normalnej nauki i pracy. Dwutygodniowe zmiany były podyktowane zakażeniami koronawirusa w placówce.

O tym fakcie poinformowało Starostwo Powiatowe w Ostrołęce:

„Zespół Szkół Powiatowych w Myszyńcu wraca do nauki stacjonarnej. Informujemy, że od poniedziałku 14 września Zespół Szkół Powiatowych w Myszyńcu im. ks. Adama Bargielskiego wraca do trybu nauki i pracy stacjonarnej. Dyrektor prosi, aby wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zaopatrzyli się w maseczki ochronne lub przyłbice. Podczas przerw jest obowiązek zakrywania ust i nosa. Wchodząc do budynku szkoły należy zaś pamiętać o dezynfekcji rąk.”

Przypomnijmy, że szkoła od początku roku szkolnego pracowała w trybie zdalnym z powodu potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wśród pracowników. Na początek zachorował pracownik obsługi. Później COVID-19 potwierdzono u kolejnych zatrudnionych w placówce. Kwarantanną objęto z tego powodu sporą grupę osób. Wygląda na to, że sytuacja jest na razie opanowana i uczniowie mogą wrócić do ZSP w Myszyńcu.