„Zostanie upomniany”. Odpowiedź na interpelację radnego

Radny Jerzy Grabowski (PiS) zaalarmował ratusz o niebezpieczeństwie czyhającym na kierowców na ulicy Ostrowskiej. Będzie reakcja na jego zgłoszenie.

O interpelacji radnego Jerzego Grabowskiego pisaliśmy TUTAJ. Zwrócił on uwagę na potencjalnie niebezpieczną różnicę poziomów pasów ruchów na przebudowywanej ulicy Ostrowskiej.

Niebezpieczną zwłaszcza w nocy, ponieważ za dnia jest ona widoczna. W nocy ostrzegać powinny przed nią tzw. ograniczniki skrajni (biało-czerwone znaki), ale często są przewrócone (co widać na zrobionym przez nas zdjęciu).

Prezydent odpowiedział, że o wszystkim powiadomiono inspektora nadzoru branży drogowej i dodaje, że za należyte zabezpieczenie terenu budowy odpowiada wykonawca.

„Wykonawca zostanie upomniany za utrudnienia komunikacyjne powstałe w trakcie realizacji inwestycji i zobligowany do niezwłocznego utrzymania ładu na terenie budowy” – pisze prezydent Kulik.

Jerzy Grabowski w swojej interpelacji pytał też o to, kiedy zostanie zakończona przebudowa obu ulic. Na to pytanie prezydent mu nie odpowiedział, ale dodał, że…

„Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych wyraziła zgodę na przedłużenie terminu rozliczenia inwestycji do dnia 31.12.2021 r.”

Czyżby zatem remont Ostrowskiej i Słowackiego miał trwać jeszcze ponad 2 lata? Oby nie…

Poniżej pełna odpowiedź prezydenta na pytania radnego Jerzego Grabowskiego.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Nazwa*

Róbta szybciej

Pchla

Zostanie ? Czas przyszły niedokonany