Zobacz jak postępują prace przy realizacji inwestycji z budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy osiedla Stacja mogą już korzystać ze skweru przy ul. Narutowicza, na którym pojawiły się urządzenia do ćwiczeń, ławki i stolik szachowy. Zostało już też wykonane oświetlenia na osiedlu Łazek przy ulicach: Działkowa, Sztandarowa, Szańcowa, Sztabowa i Fortowa. Co z pozostałymi inwestycjami z budżetu obywatelskiego wpisanymi do realizacji w tym roku?

Prezydent Łukasz Kulki zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji Rady Miasta, 5 sierpnia.

Ze słów prezydenta wynika, że problematyczny okazały się: dzieciniec przy ZSZ nr 1, gdzie gdzie trzeba było powtórzyć postępowanie przetargowe i plac zabaw przy SP nr 5 – gdzie były trzy oferty, i przetarg został wprawdzie rozstrzygnięty, ale ostatecznie zwycięzca zrezygnował, a kolejne biorące udział w postępowaniu firmy nie chciały podjąć się robót. Tu też trzeba było potworzyć przetarg.

Czasową obsuwę może mieć też wymiana chodnika i nawierzchni ulicy Olimpijskiej.

Jeśli do końca sierpnia zostanie wykonana dokumentacja projektowa ulicy Olimpijskiej, jest szansa, że we wrześniu zostanie ogłoszony przetarg – mówi prezydent. – Zakładam, że wszystkie inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego zrealizujemy.

Poniżej pełna lista projektów wybranych do realizacji w 2019. Jest ich osiem.

https://ostroleka.budzet-obywatelski.org/mapa-realizacji

Zrobione mają zostać też wszystkie inwestycje wspólne realizowane razem z mieszkańcami.

-Wisi już przetarg na ulice Majewskiego, Starowiejska pójdzie lada chwila. Najważniejsza jest Krańcowa, i jak nam zejdzie, a myślę że stanie się to przez 1 listopada, to może da radę ogłosić przetarg na ścieżki rowerowe wzdłuż Goworowskiej.

Łukasz Kulik zdradził też, że miasto będzie występować o dofinansowanie remontu ulicy Nadnarwiańskiej (rok 2010) oraz przebudowę Goworowskiej z rondem na Pomianie (20120-21)

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Miro

Ten rok to inwestycje przygotowane zabezpieczone finansowo przez poprzednią ekipę samorządową prezydenta J. K. Warto o tym pamiętać bo Kulikowi taka prawda nie przechodzi przez gardło

kobe_tai

Nie bez powodu nasapiła zmiana, więc nie słodź bo powrotu nie będzie nigdy, Oka jest jak warszawa mocno zrażona do prawicy na podstawie poprzednich lat tylko u nas ten proces trwał zdecydowanie za długo, ale na szczęście nastąpiła zmiana,

Miro

Ja nie muszę słodzić, po prostu przypomniałem fakty. A że nie potrafisz tego pojąć to twój problem.

Kama

Za to nowy budżet na 2020 będzie już Kulika. Zobaczymy co zaprezentuje jego ekipa