Znowu będzie można wypożyczać książki. Ale na nowych zasadach

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce wznawia działalność od czwartku 14 maja. Biblioteka będzie czynna w godzinach 10.00-16.00 w poniedziałek, środę, czwartek i piątek, a we wtorki 10.00 -17.00.

Filia dla Dzieci i Młodzieży w budynku przy ul. Gomulickiego 13 czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00.

W soboty biblioteki czasowo nieczynne.

Otwarcie biblioteki wiąże się z koniecznością wprowadzenia nowych zasad:
– w budynku Biblioteki Głównej (ul. Głowackiego 42) maksymalnie będzie mogło przebywać 5 osób,
– w lokalach bibliotecznych zostały wydzielone strefy dla czytelników i dla pracowników,
– nadal pozostanie zamknięty wolny dostęp do książek,
– zwracane książki i inne zbiory będą przyjmowane od czytelników w specjalnym wydzielonym punkcie i przekazywane do kwarantanny na 3 dni.
– W celu sprawnej i szybszej obsługi zachęcamy czytelników do wcześniejszego zamawiania książek poprzez: zamówienie on-line w oparciu o katalog na stronie www.mbpostroleka.pl lub zamówienie telefoniczne pod numerem  29 764 54 75

Bibliotekarz przygotuje zamówione książki i odłoży dla czytelnika w wyznaczonym miejscu w bibliotece. Książki będzie można odebrać dnia następnego po złożeniu zamówienia. Zarezerwowane książki będą czekać na czytelnika trzy dni od zamówienia.

Pierwsze zamówienia on-line i telefoniczne przyjmowane będą już w środę 13 maja w godzinach 10.00-15.00.

Filia dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Gomulickiego 13 otwarta będzie od poniedziałku 18 maja. Pozostałe filie będą otwierane sukcesywnie.