18-latek zniknął w odmętach Narwi. Ciało nastolatka zostało odnalezione (aktualizacja)

Poszukiwania nastolatka, który zniknął 26 lipca w odmętach Narwi, przez cztery dni nie przynosiły rezultatu. 28 lipca przeszukano 20 kilometrów rzeki. Od wysokości wsi Laskowiec do Kruszewa. 29 lipca poszukiwania zostały wznowione.

28 lipca poszukiwania były prowadzone z użyciem sonaru i specjalistycznej grupy nurków. Nie przyniosły one rezultatu. 29 lipca wznawiamy poszukiwania od godz. 12.00 – mówił nam przed południem oficer prasowy KSP w Ostrołęce, mł. bryg. Robert Chodkowski

Przypomnijmy, że do tragedii doszło w niedzielę 26 lipca. 18-letni chłopak – według naszych ustaleń mieszkaniec wsi Ołdaki w gminie Rzekuń – razem ze znajomymi wypoczywał nad Narwią w Laskowcu.

Razem z czterema kolegami postanowił przejść przez rzekę Narew. Gdy był już blisko drugiego brzegu, zginął pod taflą wody. O zdarzeniu zaalarmowano służby około południa. Rozpoczęły się poszukiwania 18-letniego mężczyzny. Sprawdzano miejsce, gdzie doszło do tragedii, a także okolice. Poszukiwania wciąż trwają.

Aktualizacja:

29 lipca, około południa, na wysokości Teodorowa, zostało odnalezione ciało mężczyzny. Czy jest to zaginiony 18-latek? Tego jeszcze nie wiadomo.

Aktualizacja:

Jest już potwierdzenie, że ciało wyłowione dziś około południa z okolic przeprawy w Teodorowie, to poszukiwany nastolatek. jest też oficjalny komunikat policji: ” Niestety tragicznie zakończyły się trwające od minionej niedzieli poszukiwania 18-letniego mieszkańca naszego powiatu, który próbując przekroczyć rzekę Narew zniknął pod taflą wody. Ciało nastolatka zostało odnalezione przez patrol składający się z policjanta i funkcjonariusza Państwowej Straży Rybackiej dziś o godzinie 12:30 w miejscowości Teodorowo nieopodal przeprawy promowej. Dziękujemy wszystkim osobom za włączenie się w poszukiwania. Pamiętajmy, że wypoczynek ,,nad wodą”, to nie tylko relaks, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga i przezorność wypoczywających.

Fot. Policja