Zmiany w Karcie Wielkiej Rodziny. Zniżki mniejsze o połowę, niektóre ulgi wykreślone, nowe dodane

Radni uchwalili zmiany w Karcie Wielkiej Rodziny w Ostrołęce. Jej posiadacze będą mieć mniejsze ulgi niż wcześniej na korzystanie z Aquaparku, kina czy zajęć artystycznych OCK. Kilka zniżek wykreślono, kilka też dodano.

Karta Wielkiej Rodziny funkcjonuje od 2012 roku. Przyznawana jest ostrołęczanom posiadającym 3 dzieci i więcej do 18 roku życia lub do 25 roku życia (jeżeli dziecko się uczy bądź studiuje). Dzięki niej rodziny mogą korzystać z różnych rabatów, m.in. na wyjście na basen czy do kina.

– Obserwujemy od pewnego czasu, że stan majątkowy, bytowy rodzin wielodzietnych oraz rodzin z dziećmi systematycznie się poprawia – tłumaczyła na sesji Rady Miasta z 26 września dyrektor wydziału spraw społecznych i mieszkaniowych Iwona Suska. – Stwierdziliśmy, że jest duże wsparcie dla rodzin z dziećmi, programy rządowe w dużej zakresie je wspierają (mowa o 500 plus i tzw. 300 plus – red.).

Dlatego miasto zaproponowało, aby zniżki z Karty Wielkiej Rodziny na korzystanie z kina, Aquaparku i zajęć artystycznych w OCK obniżyć o połowę. Niektóre zniżki w ogóle wykreślono, a dwie nowe dodano. A Rada Miasta przychyliła się do tej propozycji. Posiadacze karty będą mogli korzystać mniej więcej z takich samych ulg, jak seniorzy mający Ostrołęcką Kartę Seniora.

Zniesione zostają ulgi za przejazd autobusami MZK (i tak jest bezpłatny), a także za udostępnienie kortów tenisowych i wypożyczenie łyżew w MZOS-TiIT (50% zniżki) oraz za pobyt w Żłobku Miejskim (50% ulgi od opłaty miesięcznej dla trzeciego dziecka i kolejnych dzieci).  

Radni podjęli jednocześnie decyzję o uchylenie paragrafu uchwały mówiącego o tym, że:

„Rodziny zastępcze spokrewnione, których dochód przekracza kryterium dochodowe określone w  art. 8 ustawy o pomocy społecznej, na ich wniosek złożony w miesiącu czerwcu danego roku kalendarzowego do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, mogą otrzymać wyprawkę szkolną (odzież, obuwie, podręczniki i przybory szkolne) w wysokości 200 zł na każde dziecko.”

Dodano ulgi na bilety do Muzeum Kultury Kurpiowskiej i Muzeum Żołnierzy Wyklętych (póki co większość wydarzeń organizują one za darmo) oraz na bilety na wydarzenia sportowo-rekreacyjne i artystyczne organizowane przez miasto Ostrołęka w hali im. A. Gołasia.

Karta Wielkiej Rodziny w Ostrołęce po zmianach:

  • za zajęcia w zespołach artystycznych organizowanych przez Ostrołęckie Centrum Kultury – 25% ulgi (wcześniej 50%),
  • za bilety kinowe Akademii Edukacji Filmowej i Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz repertuaru premierowego w Ostrołęckim Centrum Kultury – 25% ulgi (wcześniej 50%),
  • za wstęp na pływalnię w Parku Wodnym AQUARIUM w Ostrołęce – 25% ulgi od ceny bez rabatów udzielonych z innych tytułów (wcześniej 50%),
  • za bilety do Muzeum Kultury Kurpiowskiej i Muzeum Żołnierzy Wyklętych – 20 % ulgi od ceny bez rabatów udzielonych z innych tytułów (po zawarciu stosownych porozumień),
  • za bilety na wydarzenia sportowo-rekreacyjne oraz artystyczne organizowane przez miasto Ostrołęka na hali im. Gołasia – 15% ulgi od ceny bez rabatów udzielonych z innych tytułów”.
0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kuba

Nie rozumiem tego zupełnie. A przeszło chyba jednogłośnie 🙁

Ola

Mi przypomniało to rządy SLD kiedy zabralo niepełnosprawnym ulgi z 50% do 37%
Czemu panie P. Kulik nie ma ulg do kina dla niepełnosprawnych jak w innych miastach 50% na bilety
A Jest skandlaiczno – haniebna ulga UWAGA 2zl!!!!
Co na to radni, prezydent???

Jusstyna

Niby pomoc a tej pomocy całe g….! Przykre

Xxx

A może całkiem zlikwidować karty? Po co tak się rozdrabniać? I to stwierdzenie,, sytuacja rodzin się poprawiła „. No tak jak komuś dobrze to trzeba mu pogorszyć bo po co ma mieć lepiej. OSTROŁĘCKA PARANOJA.

ostroleczanin 2

A może napisać wniosek o przyłączenie do sąsiedniego samorządu?

Ostroleczanka

Ja mam nadzieję że wypie…. @ tego prezydenta jak najszybciej wszystko ucina a nic nie daje w przedszkolach próżno szukać logopedy terapii sendorycznej itd a myślę że to ważniejsze niż występ cleo czy c_bool a masakra jakaś

Ostroleczanka

Ostrołęka dla wszystkich….. Żenada

Jan

I to ma być lewicowy prezydent? Jak tu głosować na tych lewaków.Potrafią tylko leżeć nic nie robić i zabierać ludziom przywileje ,żeby starczyło na ich wypłaty.

8
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x