Zmiana organizacji ruchu w centrum Ostrołęki. I pierwszy taki radar

Uwaga kierowcy! Wprowadzono zmiany organizacji ruchu na jednym z ważniejszych skrzyżowań w Ostrołęce: krzyżówce ul. Witosa z Traugutta i Podchorążych.

Zmiany to skutek realizacji zadania dotyczącego Inteligentnego Systemu Transportowego. Na stronie Urzędu Miasta Ostrołęki czytamy:

„Na podstawie pomiarów ruchu drogowego i zmianie w relacja kierunków ruchu po wybudowaniu tzw. „miejskiej obwodnicy” (ciąg ul. ks. A. Pęksy,  Boh. Westerplatte, al. Solidarności – łączący drogę krajową 61 z drogą wojewódzka nr 627) wprowadzono korekty w oznakowaniu pionowym i poziomym.”

Na czym polegają zmiany?

  • jeden z lewoskrętów w ul. Witosa zmieniono na pas ruchu na wprost w kierunku Warszawy
  • zmieniono kierunki ruchu na pasach na wlocie ul. Witosa –  prawy pas służy do jazdy na wprost i w prawo, a lewy pas tylko do jazdy w lewo

Ponadto na przejeździe rowerowym zainstalowano pierwszy w naszym mieście radar. Będzie on wykrywał zbliżających się rowerzystów. Gdy namierzy takiego, zgłosi zapotrzebowanie na światło zielone na przejeździe rowerowym.

„W celu ostrzeżenia mieszkańców o wprowadzonych zmianach wprowadzono tymczasowe oznakowanie ostrzegawcze o zmianie organizacji ruchu, które zostały ustawione na wlotach skrzyżowania” – dodaje Urząd Miasta.  

najnowszy najstarszy oceniany
--gość
Gość
--gość

No ładnie samochody bedą truć spalinami wszystkich stojąc bo trzeba przepuścić rowerzystów a potem narzekanie na smog w mieście

POWER_MASTER
Gość
POWER_MASTER

Ty picowy trollu internetowy, to jest bardzo dobra decyzja w końcu ktoś ułatwia życie mieszkańcom a nie tylko zaufanemu kółku różanym. To jest bardzo dobre ułatwienie i zlikwiduje korki , choc ja bym dał z dwóch kierunkach możliwość na wprost ale na poczatek moze byc a spalin to ty sie za kadzidełka chyba za dużo nawachałes