Zmiana dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Karczewski odchodzi

1 sierpnia Jacek Karczewski podał do publicznej wiadomości informację, że składa rezygnację z pełnienia obowiązków dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Potem zaczęły się dyskusje.

Trochę na forum publicznym, trochę w zaciszach gabinetów. W końcu prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik obwieścił, że rezygnacji nie przyjmuje. Uzasadniał to tak: – Bo ja nie znam nikogo, kto w tematyce żołnierzy wyklętych byłby tak zorientowany jak pan Karczewski. Kwestia kompetencji to jedno, ale też jest jeszcze kwestia ambicjonalna. Skoro pan Jacek budował to muzeum, oddał je do użytku, wykonał dokumentację do wystawy stałej, pozyskaliśmy na to pieniądze, to nie widzę tu możliwości rezygnowania na samej prostej, i tuż przed ogłoszeniem przetargu.

Do porozumienia jednak nie doszło. Ostrołęcki ratusz właśnie obwieścił, że:

W związku z usprawiedliwioną nieobecnością dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce pana Jacka Karczewskiego, stanowisko dyrektora zostało powierzone panu Jerzemu Kurstakowi. Pan Jacek Karczewski 1 sierpnia 2019 roku złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Rezygnacja została przyjęta, a od dnia 17 października do 30 listopada, tj. do końca okresu wypowiedzenia, przebywa na zaległym urlopie wypoczynkowym. Wobec tego, niezbędne było powołanie osoby zastępującej nieobecnego dyrektora. Na to stanowisko 18 października br. na czas usprawiedliwionej nieobecności dotychczasowego dyrektora został powołany pan dr Jerzy Kurstak, który jest etatowym pracownikiem Muzeum z najdłuższym stażem pracy w tej instytucji i posiada doświadczenie naukowe i administracyjne. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem konkursu na stanowisko dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.”

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Tom

Sam chciał to ma, w czym problem?

Karol

Dr Kurstak to przyzwoity człowiek, tylko jak pracować z bolszewią

2
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x