Zmarł Mirosław Rosak, wykładowca, samorządowiec. „Odszedł mój Przyjaciel”

W środę 9 grudnia zmarł dr Mirosław Rosak, wieloletni wykładowca WSAP Ostrołęka, a także aktywny samorządowiec na osiedlu Stacja w Ostrołęce.

Mirosław Rosak był członkiem Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego. Od 2017 roku do chwili obecnej pełnił funkcję przewodniczącego Rady Naukowej Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji.

Był absolwentem wydziałów zarządzania i bioinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, a także wykładowcą akademickim i wieloletnim pracownikiem CLKP przy Komendzie Głównej Policji.

Mirosław Rosak był też współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu ekonomiki przedsiębiorstw oraz kryminalistyki. Był również członkiem Stałego Komitetu ds. Jakości i Kompetencji działającego przy ENFSI.

Przez ostatnie lata Mirosław Rosak kierował wydziałem oświaty Urzędu Miasta w Ostrołęce, a w ostatnim roku był naczelnikiem wydziału organizacyjnego i spraw społecznych w Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej. Małżonka Ewa Rosak jest wieloletnią radną w Radzie Miasta Ostrołęka (z klubu PiS).

Lata, w których Mirosław Rosak był dyrektorem wydziału oświaty w Urzędzie Miejskim w Ostrołęce, obfitowały w wiele inwestycji. Praktycznie wszystkie szkoły ostrołęckie otrzymały nowe boiska i były remontowane. W trudnych dla oświaty czasach staraniem Mirosława Rosaka w Ostrołęce nie zlikwidowano żadnej placówki oświatowej, a przeciwnie – szkoły doczekały się ogromnych nakładów na remonty i wyposażenie.

Ostatnią w Ostrołęce inicjatywą Mirosława Rosaka był projekt budowy Multicentrum w budynku dworca PKP na osiedlu Stacja, na który poprzedniej władzy miasta udało się pozyskać duże dofinansowanie unijne.

Modlitwa różańcowa za śp. Mirosława Rosaka odbędzie się w sobotę 12 grudnia o godzinie 18.00 i w niedzielę 13 grudnia o godzinie 10.00, w kościele NMP Królowej Rodzin w Ostrołęce (ul. Kaczyńska, osiedle Stacja.

– Odszedł mój Przyjaciel Mirek Rosak – napisał poseł Arkadiusz Czartoryski. – Żadne słowa nie wyrażą tego, co czuję, w sercu pozostaną wszystkie dobre, radosne chwile. Ufamy, że Mirek jest w ramionach Najlepszego Ojca, który przygarnia do serca. Wszystkie modlitwy i serdeczne wspomnienia płyną do Rodziny Mirka.

Do zobaczenia Kolego… Twoje dobre uczynki idą przed Tobą.

Redakcja Teraz Ostrołęki składa kondolencje rodzinie i bliskim śp. Mirosława Rosaka.

4.5 4 głosów
Ocena artykułu
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Małgorzata

Spoczywaj w pokoju Mirku. ❤

Marzena

Mirku,spoczywaj w pokoju. ❤❤❤

Rekonstruktor

Kawał. Miłego, mądrego chłopa. Współczuję całej rodzinie. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie

nauczycielka

Co prawda to prawda, nikt nie stracił w szkołach pracy. Może nawet za dużo oświata ostrołęcka zatrudniała w czasach Pana Mirka Rosaka. Teraz są wywałki. Ale co zaskakuje obecne cięcia w oświacie nie spotykają się ze sprzeciwem środowiska oświatowego. Oczywiście remonty w oświacie tez ustały całkowicie. Współczuje rodzinie Pana Mirka , był porządnym człowiekiem

Gość

A świstak siedzi i zawija w sreberka…..
Z racji że o zmarłych źle się nie mówi, powstrzymam się od kontynuacji komentarza.

Zenek

Spoczywaj w Bogu.Dobro które czyniłes na ziemi poszło razem z Tobą przed oblicze Pana Boga.

Nauczyciel

Nie znałem Pana Mirka osobiście ale muszę przyznać, że nasza szkoła obecnie ZSZ 3 kiedyś Gimnazjum a dawniej 8-ka, zmieniła się pod rządami M. Rosaka całkowicie, orlik, parkingi, ocieplenie, okna, elewacja. Zmiany na dobre widać gołym okiem. Wyrazy współczucia dla rodziny.