Zmarł ksiądz Stanisław Bokiniec. Pracował jako wikariusz w Myszyńcu, Ostrołęce

Nie żyje ksiądz kanonik Stanisław Bokiniec. Był wieloletnim proboszczem parafii w Burzynie, ale wcześniej pracował jako wikariusz w parafiach w Myszyńcu i Ostrołęce.

Ksiądz kanonik Stanisław Bokiniec zmarł 21 listopada 2020 r., w wieku 84 lat. W kapłaństwie przeżył 61 lat. Był emerytowanym kapłanem diecezji łomżyńskiej, a wcześniej wieloletnim proboszczem parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Burzynie. Funkcję tą sprawował przez 30 lat, w latach 1979-2009.

Jak pisze portal wzasiegu.pl, „Po święceniach podjął pracę jako wikariusz w parafiach: Myszyniec, Sejny Zawady Kościelne, Płonka Kościelna, Jedwabne, Raczki, Zuzela, Ostrołęka.”

Pogrzeb Stanisława Bokińca odbędzie się 24 listopada, we wtorek. O godz. 10.00 będzie miała miejsce msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej w Burzynie pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego

Po nabożeństwie trumna z ciałem śp. ks. kan. Stanisława  Bokińca zostanie przewieziona do Waniewa i złożona do grobu rodzinnego na cmentarzu parafialnym. Ze względu na pandemię nie odbędzie się konsolacja.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Arek

Daj mu niebo Panie Boże!