Złoto i srebro w kumite dla MKKK Shinkyokushin

Złoto i srebro – z takim dorobkiem wrócili zawodnicy Klubu kararte MKKK Shinkyokushin z Mistrzostw Okręgu Wschodniego Karate Kyokushin w Radzyminie. Zawody zostały rozegrane 10 marca.

Medale dla klubu, który działa w Ostrołęce i okolicach od 2010 roku, zdobyli: Iza Piskorek – pierwsze miejsce w kumite oraz Grzegorz Dębowski – drugie miejsce w kumite. Pozostali nasi zawodnicy, mimo dobrych i wyrównanych walk, nie zdołali zająć miejsc na podium. Trener jednak nie szczędzi im pochwał za wolę walki i chęć ciągłego rozwoju.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się m.in. zawodnik Nazar Makar, który startował w konkurencji kata. W jego kategorii było ponad 20 zawodników. Po pierwszej serii Nazar zajmował piąte miejsce, co dało mu awans do drugiej – finałowej serii. Tam zajął czwarte miejsce ze stratą dwóch punktów do trzeciego miejsca. Opiekunami grupy byli sensei Kinga Przybyłek i sensei Wojciech Domański.

W turnieju w Radzyminie wzięło udział 370 karateków z 47 klubów. Organizatorem był MKS Karate Shinkyokushin Radzymin.