Złodzieje z nowobudowanego domu w Ostrołęce wynieśli sporo warte elektronarzędzia

17 sierpnia dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o włamaniu do budynku na terenie Ostrołęki, który jest w trakcie budowy. Łupem sprawców padły, m.in. elektronarzędzia. Osoba, która zgłosiła włamanie  oszacowała łączna wartość skradzionych przedmiotów na kilku tysięcy złotych.

Nawet dom  ,, w stanie surowym” i w trakcie dalszych prac wykończeniowych powinien być dobrze zabezpieczony. Sprawcy już na etapie budowy mogą wyrządzić w naszym przyszłym domu duże straty kradnąc np. narzędzia elektryczne, bądź instalację hydrauliczne, lub elektryczne. Suma tego rodzaju strat może okazać się znaczna, ponieważ do kosztów skradzionych materiałów należy doliczyć jeszcze koszt ich ponownego montażu.

W związku z tym policja apeluje o stosowanie alarmu, lub w przypadku braku takiej możliwości o  nieprzechowywanie drogich przedmiotów w domach bez nadzoru, lub w domu, które nie są jeszcze wyposażone w takie systemy. Bardzo ważną rzeczą jest uruchamianie takiego systemu również w porze dziennej, kiedy opuszczamy czas teren budowy na krótki czas.

 Zwracajmy także uwagę także na osoby obce chodzące w rejonach nowobudowanych domów, w przypadku jakichkolwiek podejrzeń poinformujmy o tym policję. Starajmy w takim wypadku zapamiętać jak najwięcej szczegółów, markę, kolor  i numer rejestracyjny auta, rysopis potencjalnych sprawców, oraz kierunek w którym się oddalili – przypomina podkom. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka.

 Wzmóżmy również czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca, które zamierzają okraść.

Widząc sytuację budzące podejrzenia zgłośmy swoje obawy na policję. Zgłoszenia można przekazywać bezpośrednio do dyżurnego ostrołęckiej policji pod numerem telefonu 29-760- 14-24.