Zła sytuacja finansowa Parku Wodnego w Ostrołęce. Przez COVID-19

Pandemia koronawirusa i obostrzenia z nią związane uderzyły i w Park Wodny w Ostrołęce. Nie był on czynny przez kilka miesięcy. Radni na najbliższej sesji Rady Miasta zadecydują, czy zwiększyć na basen dotację z 1 760 000 zł do 2 260 000 ml zł, czyli o 500 tys. zł.

Park Wodny w Ostrołęce nieczynny był od 12 marca. Obostrzenia w związku z korzystaniem z basenów zostały zdjęte 6 czerwca, ale wtedy miejskiej pływalni nie otwarto. Trwały tam bowiem prace remontowe i porządkowe, które przedłużyły okres zamknięcia jeszcze o dodatkowy miesiąc – do 6 lipca.

Brak klientów przełożył się na złą sytuację finansową Parku Wodnego. Oszacowano, że trzeba dołożyć na ostrołęcką pływalnię z miejskiej kasy 500 tys. zł – pieniądze pójdą m.in. na wynagrodzenia pracowników i pokrycie kosztów eksploatacji obiektu. W uzasadnieniu projektu uchwały o zwiększonej dotacji na basen napisano:

„Analiza zestawienia sprzedaży pokazuje, że w styczniu 2020 r. nastąpił jego wzrost o 25% w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim. Wzrost o 40% nastąpił również w lutym 2020 r. Niestety, w kolejnych miesiącach po wybuchu pandemii COVID-19, Park Wodny był nieczynny i zanotował znaczny spadek wpływów. W lipcu i sierpniu 2020 r. mimo ponownego udostępniania basenu użytkownikom, wprowadzono szereg obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych, które ograniczyły liczbę klientów mogących skorzystać z obiektu. Spadek wpływów ze sprzedaży w tym okresie to ponad 200 000 zł.

W uzasadnieniu napisano też o wspomnianych pracach w Parku Wodnym – kosztowały one ponad 150 tys. zł. M.in. dokonano napraw, konserwacji powierzchni basenowych, które zostały też wyczyszczone. Wyczyszczono też systemy wentylacji w obiekcie, przeprowadzono remont w przebieralniach i natryskach, wyremontowano także część trybun, schodów zewnętrznych, naprawiono automatykę, kanalizację, pompy uzdatniania wody.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Olo

I dobrze im tak.

Jarek

Expert da radę zatrudnić kolejnego kierownika.
Jeszcze tylko 3 lata i przyjdzie normalność.

wypier@dalać

Jeb>>ać w du>>pę kaczopremiera który zamiast dbać o obywateli dba o zgromadzenie pedofili.

wypier@dalać

Jaruzelski był przymuszany przez Rosję a kaczyński robi to bo może i ma obywateli w du#pie.

Do kaczego kurdupla

Dla kurdupla z nowogrodzkiej ważniejsze jest wylizać du#pę rydzykowi niż zadbać o obywateli.

Tre

No to dyrektorek ze sztabem kierowników mają święty spokój, kasa i tak wpłynie na konto