Zderzenie z sarną na drodze z Myszyńca do Jednorożca

W środę 3 czerwca wieczorem na drodze z Myszyńca do Jednorożca sarna wybiegła na jezdnię, wprost przed jadący samochód. Kierowcy nie udało się uniknąć zderzenia.

Wypadek miał miejsce w okolicach wsi Zdunek. Audi uderzyło w sarnę. Osobówką kierował 50-letni mieszkaniec powiatu mławskiego.

– Zwierzę padło, natomiast kierujący audi, jak i podróżująca z nim pasażerka nie odnieśli obrażeń – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Policja prosi kierowców o spokojną i ostrożną jazdę przez tereny leśne.

– Mundurowi, m.in. z wydziału ostrołęckiej drogówki często zatrzymują kierowców, którzy jadąc przez tereny leśne znacznie przekraczają dozwolona prędkość tłumacząc się ,, pustą” drogą. Osiągane przez kierowców prędkości dochodzą nawet do 160 km/h. Niestety nieodpowiedzialni kierowcy nie mają na tyle wyobraźni, aby przewidzieć, że na drodze może pojawić się niespodziewana sytuacja.

Zdarzenia na naszym terenie wielokrotnie pokazywały, że zderzenie z dziką zwierzyną może zakończyć się tragicznie zarówno dla ludzi, jak i zwierząt.

Pamiętajmy, że dzikie zwierzęta potrafią nagle wtargnąć na jezdnię, która przecina ich utarte ścieżki i trasy. Dlatego apelujemy o zmniejszenie prędkości i wyobraźnię, m.in. podczas jazdy w terenach leśnych – dodaje Tomasz Żerański.

Fot. Pixabay