Zderzenie z pociągiem. Wiemy, w jakim stanie jest obecnie 19-letni kierowca

W środę 15 maja na przejeździe kolejowym w Wólce Brzezińskiej doszło do bardzo poważnego wypadku: z pociągiem zderzyła się toyota kierowana przez 19-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego.

Pociągiem podróżowało 15 pasażerów, jednakże nikomu nic się nie stało. Gorzej sytuacja – przynajmniej na pierwszy rzut oka – wyglądała z młodym kierowcą toyoty. Auto zostało kompletnie zniszczone, a on sam został szybko zabrany do szpitala.

– Doznane obrażenia są niewspółmierne do powagi wypadku – dowiedzieliśmy się w czwartek 16 maja od zastępcy dyrektora ds. opieki zdrowotnej w szpitalu w Ostrołęce Włodzimierza Kucharskiego.

Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie było operowany. Obecnie przeżywa na oddziale chirurgicznym.

Do wypadku doszło 15 maja około godz. 17.00:

– Kierujący toyotą 19-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, jadąc od strony miejscowości Czernie w kierunku Goworowa, w Wólce Brzezińskiej na przejeździe kolejowym nie zastosował się do znaku stop w wyniku czego doszło do zderzenia z pociągiem relacji Tłuszcz – Ostrołęka – informuje oficer prasowy policji w Ostrołęce Tomasz Żerański. – Młody kierowca samochodu z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala, została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu.

Alkomat wskazał, ze maszynista pociągu był trzeźwy, przewoził 15 pasażerów, żaden z nich nie doznał obrażeń.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą pod nadzorem prokuratora mundurowi z posterunku policji w Goworowie.

Fot. KMP Ostrołęka