Zbiórka na sztandar dla 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej

Powstał społeczny komitet którego celem jest ufundowanie sztandaru dla 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój” w Ciechanowie.

Dawnym zwyczajem to społeczeństwo terenu, na którym jest formowana jakaś jednostka wojskowa, funduje sztandar, który jest przekazywany na specjalnej uroczystości z ceremoniałem wojskowym. Taka uroczystość ma odbyć się w Narodowym Dniu Pamięci  „Żołnierzy Wyklętych”, 1 marca 2020 roku przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. 

Janusz Marzewski, prezes Stowarzyszenia Strzelców Kurpiowskich i skarbnik Społecznego Komitetu na rzecz ufundowania Sztandaru dla 5 MBOT apeluje:

Mieszkańcy Ostrołęki i całej Kurpiowszczyzny. Jako przedstawiciel Stowarzyszenia Strzelców Kurpiowskich, które jest współzałożycielem Społecznego Komitetu, zachęcamy wszystkie osoby prywatne i instytucje do przekazywania choćby symbolicznych środków na konto komitetu, z których zostanie ufundowany sztandar dla 5 MBOT, Wojska broniącego naszego terytorium i całej Ojczyzny.

Konto do wpłat:

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie, Nr konta 93 8213 0008 2001 0026 9175 0001 z dopiskiem „Na Sztandar 5 MBOT”

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
1 Autorzy komentarzy
Hugon Autorzy ostatnich komentarzy
najnowszy najstarszy oceniany
Hugon
Gość
Hugon

sztandar powinien ufundować MINISTER a nie powinno być zbiórki