Zawody w strugach deszczu. Najlepiej zaprezentowała się Iza Roicka

5 września, na Stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, zostały rozegrane zawody lekkoatletyczne z udziałem ostrołęckich sportowców. Niestety ulewa, która przerwała zawody spowodowała, że niektóre konkurencje przerwano w połowie, a inne nawet odwołano.

Spośród tych, którym się przynajmniej częściowo „udało” wystartować najlepiej wypadła Izabela Roicka, która zajęła drugie miejsce w konkursie wieloskoku – 10,04m i szóste w biegu na 80m przez płotki – 13,91s; w obu konkurencjach ustanawiając rekordy życiowe. Trzecie miejsce w trójskoku wywalczyła Nikolina Dziadak – 10,56m.

Pozostałe wyniki zawodników ostrołęckiej „Siódemki”:

• Aleksandra Wilczewska – 8,10m w wieloskoku – 4 miejsce, i 14,94s w biegu na 100m.
  • Wiktoria Pyskło – 10,03m  w trójskoku – 5 miejsce,
  • Maja Pajewska – 9,87m w trójskoku – 6 miejsce,
  • Oliwia Budziłek – 9,68m w trójskoku – 8 miejsce,
  • Angelika Murach – 4,43m w skoku w dal – 8 miejsce,
  • Izabela Drężek – 14,83s na 100m.

4 września w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Wystąpił tam nasz były zawodnik Damian Świerdzewski, który obecnie reprezentuje Klub AZS-AWF Biała Podlaska. Damian dystans 21 km przebiegł w czasie 1:09,09s i zajął bardzo wysokie szóste miejsce.

Na zdjęciu: Izabela Roicka