„Zawodowo” kradł rowery. Okradł i znajomego

W ostatnim czasie doszło do kilku kradzieży rowerów na terenie Ostrołęki. Policjanci mają już ich sprawcę.

W zdecydowanej większości przypadków rowery nie były zabezpieczone. A że okazja czyni złodzieja, to i znalazł się chętny do „zaopiekowania się” jednośladami.

Pod koniec sierpnia zatrzymano podejrzanego o kradzież 19-letniego ostrołęczanina.

– Okazało się, że młody mężczyzna ma na sumieniu kradzież 5 jednośladów – informuje oficer prasowy policji w Ostrołęce Tomasz Żerański. – Jeden z nich o wartości 1600 złotych, który został skradziony w sierpniu na ul. Steyera, wstawił już do jednego z lombardów za kwotę kilkukrotnie niższą od wartości przedmiotu. Policjanci odzyskali jednoślad i w najbliższym czasie zostanie on przekazany do właściciela.

Wartość wszystkich rowerów skradzionych przez mężczyznę została ustalona na kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

Co więcej, 19-latek okradł też swojego znajomego. Zabrał mu z portfela kartę bankomatową i trzy razy wypłacił z niej pieniądze.

Usłyszał więc zarzuty: kradzież i włamanie na rachunek bankowy przy użyciu skradzionej karty. Do wszystkiego się przyznał.

Zwracamy się do państwa z apelem o zabezpieczenie swoich jednośladów, nawet kiedy na chwilę wchodzimy do sklepu. Warto ,,parkować” swoje rowery w miejscach objętych monitoringiem – doradza Tomasz Żerański. 

Fot. KMP Ostrołęka

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
joanna

to dobry chłopak znam go, Młody to i się wyszumieć musi, Zawsze miły grzeczny mówi dzień dobry na klatce.