Zawodnik z Ostrołęki w kadrze Polski U-16

Igor Rostkowski z UKS Olimp pojedzie na kampy kadry Polski U-16.

Zawodnik UKS Olimp Ostrołęka Igor Rostkowski (rocznik 2007) zakwalifikował się na kampy kadry Polski U-16, które będą miały miejsce w lipcu w Białej Podlaskiej.

W tym zgrupowaniu udział weźmie 24 zawodników z całej Polski, którzy docelowo będą tworzyli reprezentację Polski w eliminacjach do mistrzostw Europy U-16.

O Igorze i jego rozwoju opowiedziała nam jego trenerka Edyta Oleśkiewicz:

– Konsultacje, które odbył Igor, były dla rocznika 2006. Igor jest o rok młodszy, ale ze względu na wysoki potencjał dostał się do szerokiej kadry Polski. Jego warunki fizyczne i sprawność oraz ambicje pozwoliły mu na pokazanie się z jak najlepszej strony, dlatego też został zauważony przez trenerów kadry. Igor wyróżnia się na tle swoich rówieśników i bardzo cieszy mnie jego postawa oraz zaangażowane na treningach. Robi bardzo duże postępy, dlatego też jak najbardziej zasłużył sobie, aby dostać szansę rozwoju z najlepszymi w Polsce.

Igor pomimo swojego młodego wieku po raz drugi wystąpi z drugim zespołem młodzika UKS Olimp Ostrołęka w XIV Memoriale Arkadiusza Gołasia już 10-12 maja, który zostanie rozegrany w hali im. Arkadiusza Gołasia i SP nr 5 w Ostrołęce.

Fot. UKS Olimp Ostrołęka