Zarzuty dla sprawcy tragicznego wypadku w Ostrowi. W terenie zabudowanym jechał ok. 130 km/h

Łukasz B., który doprowadził do wypadku w Ostrowi Mazowieckiej, w którym zginęły dwie osoby, usłyszał prokuratorskie zarzuty. Grozi mu 15 lat więzienia. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

O tym tragicznym wypadku informowaliśmy także na łamach naszego serwisu.

Łukasz B. 10 maja 2020 roku jechał volkswagenem golfem ul. Lubiejewską w Ostrowi Mazowieckiej. Najpierw potrącił 71-letnią kobietę, a potem uderzył w hondę, którą jechał 73-latek. Byli małżeństwem, nie udało się ich uratować. Mężczyzna po tym wszystkim wjechał jeszcze w citroena, w którym siedziała kobieta z dwójką dzieci – zabrano je do szpitala.

Łukasz B. uciekł z miejsca zdarzenia – rozpoczęły się poszukiwania mężczyzny. Jego wizerunek podano do wiadomości publicznej, aby szybciej znaleźć 37-latka. Ostatecznie zatrzymano go – ukrywał się w sianie, w stodole, w jednej z miejscowości w gminie Ostrów Mazowiecka.

Łukasz B. usłyszał 4 zarzuty, nie tylko związane z wypadkiem. Do niczego się nie przyznał, a zeznania zmieniał kilkukrotnie. O szczegółach informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce:

„Prokuratura Rejonowa w Ostrowi zakończyła śledztwo prowadzone przeciwko Łukaszowi B. [37 l.]. W dniu 18 września 2020 r. przeciwko wymienionemu został skierowany akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej.

Łukasz B. został oskarżony o popełnienie 4 przestępstw, tj.:

  1. umyślne spowodowanie wypadku drogowego w dniu 10 maja 2020 r. na ulicy Lubiejewskiej w Ostrowi Mazowieckiej, poprzez prowadzenie pojazdu marki VW prędkością wynoszącą około 130 km/h w terenie zabudowanym, którego skutkiem była śmierć dwóch osób – Bolesława Ż. i Elżbiety Ż., a następnie ucieczkę z miejsca zdarzenia i ukrywania się przed organami ścigania, tj. o czyn z art. 177 §1 k.k. w zw. z art. 178 §1 k.k.
  2. w okresie od lutego do 10 maja 2020 r. w Ostrowi Mazowieckiej i Nagoszewie wielokrotnego naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych kategorii „B” w ruchu lądowym wynikającego z wyroku Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej oraz naruszenia decyzji Starosty Ostrowskiego o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, tj. o czyn z art. 244 k.k. i art. 180a k.k. w zw. z art. 11 §2 k.k.
  3. w dniu 17 marca 2020 r. uszkodzenia mienia w warunkach recydywy w salonie partnera Orange w Ostrowi Mazowieckiej poprzez wybicie głową szyby w drzwiach wejściowych do salonu, czym spowodował straty w kwocie 578,10 zł, tj. o czyn z art. 288 §1 k.k. w zw. z art. 64 §1 k.k.
  4. w dniu 17 marca 2020 r. nie opuszczenie salonu partnera Orange w Ostrowi Mazowieckiej wbrew żądaniu pracowników salonu i pracowników ochrony, tj. o czyn z art. 193 k.k.

Podczas prowadzonego śledztwa Łukasz B. kilkukrotnie zmieniał wyjaśnienia. Finalnie nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Przez cały okres trwania śledztwa wobec Łukasza B. stosowany był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Łukasz B. był już wielokrotnie karany sądownie. Za zarzucane czyny grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.”