Zaprzysiężenie terytorialsów z Mazowsza. Ostatnie w tym roku (zdjęcia)

Ponad 40 żołnierzy ochotników 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „RÓJ” w minioną sobotę złożyło przysięgę wojskową. To już piąte, a zarazem ostatnie zaprzysiężenie terytorialsów w tym roku.

Uroczystość odbyła się na terenie jednostki wojskowej przy ul. Wojska Polskiego w Ciechanowie. Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało 41 nowych terytorialsów.

– Żeby nosić mundur, trzeba go kochać i szanować! Wy, swoją postawą zaświadczacie nie tylko o miłości, ale również o gotowości do podejmowania nawet najtrudniejszych zadań związanych z obronnością kraju – mówił do żołnierzy dowódca 5 MBOT płk Mieczysław Gurgielewicz.

W liście do żołnierzy zwrócił się również Dowódca WOT, gen. dywizji Wiesław Kukuła, w którym zaznaczył, że to od Ich obowiązkowości i samodyscypliny zależy czy i jak szybko sprostają wymogom, jakie stawia się żołnierzowi profesjonaliście i osiągną status gotowego do walki.

W imieniu żołnierzy podczas sobotniej uroczystości wystąpiła szer. Małgorzata Wieczorek, mieszkanka Przasnysza, matka dwójki dzieci, która podsumowała 16 dni szkolenia.

Zaprzysiężenie mazowieckich Terytorialsów odbyło się bez zaproszonych gości. Rodziny i przyjaciele mogli śledzić przebieg uroczystości podczas transmisji online z przysięgi.

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Yeti

Gratuluję , służba Ojczyźnie do zaszczyt

Jan

Gratuluję wszystkim żołnierzom. Życzę trania przy polskich wartościach Bóg Honor Ojczyzna.