Zapadł wyrok w sprawie Janusza Chojnowskiego z OUTW. OCK musi zapłacić mu odszkodowanie

W czwartek 11 lutego zapadł wyrok w sprawie Janusza Chojnowskiego, który opiekował się Ostrołęckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Sąd Rejonowy uznał, że należy mu się odszkodowanie po tym, jak jego stanowisko zostało zlikwidowane. Wyrok jest nieprawomocny.

Janusz Chojnowski, specjalista ds. organizacyjnych Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, stracił pracę w maju 2019 roku. Jego stanowisko zostało zlikwidowane. Z tą decyzją dyrektora OCK wielu seniorów nie mogło się pogodzić – domagali się oni przywrócenia go do pracy, apel w tej sprawie podpisało 80 osób. Janusz Chojnowski do swoich zajęć jednak nie wrócił. Postanowił walczyć o swoje prawa w Sądzie. Zależało mu na przywróceniu do pracy.

Sąd Rejonowy w Ostrołęce uznał, że Janusz Chojnowski do pracy w OCK wrócić nie może – dyrektor OCK stwierdził podczas postepowania sądowego, że nie widzi możliwości współpracy z nim. Jednocześnie dyrektor rozstanie z byłym pracownikiem tłumaczył względami ekonomicznymi i koniecznością likwidacji stanowiska (na marginesie zauważmy, że inne wnioski na ten temat wysnuli seniorzy, którzy rozmawiali z prezydentem Ostrołęki Łukaszem Kulikiem: Seniorzy o wizycie u Kulika: „Chojnowskiego zwolniono, bo śpiewał na konwencji PiS”).

Sąd jednak uznał, że Januszowi Chojnowskiemu należy się trzymiesięczne odszkodowanie od OCK. Wyrok w tej sprawie zapadł 11 lutego. Jest nieprawomocny, można się od niego odwołać.

– Oczywiście wygrana bardzo cieszy, bo jest to kolejny dowód na rażące naruszenie prawa – powiedział nam Janusz Chojnowski.

Jednak oczekiwania nie dotyczyły odszkodowania ani jego wysokości, a kontynuacji pracy ze słuchaczami OUTW i dla słuchaczy, bowiem to oni są najważniejsi, a nie decydenci, którzy pełnią funkcję czasowo i nie poniosą żadnej odpowiedzialności, ponieważ odszkodowanie będzie wypłacone z publicznych pieniędzy, czyli z pieniędzy podatników.

Przypomnijmy, że to nie jedyna przegrana sprawa ratusza z były pracownikiem. Podobnie skończyły się także rozprawy z byłym dyrektorem OCK Bogdanem Piątkowskim (Były dyrektor OCK zwolniony przez prezydenta Kulika z naruszeniem prawa! Jest prawomocny wyrok!), a także byłym prezesem MZK Ryszardem Chrostowskim (Sąd: Uchwała odwołująca prezesa MZK nieważna!). 

Uniwersytet Trzeciego Wieku istnieje w Ostrołęce od 2013 roku. Z zajęć, które się odbywają w ramach niego, mogą korzystać osoby w wieku przedemerytalnym i emeryci. Cieszy się on dużym zainteresowaniem. Od początku za jego organizację był odpowiedzialny Janusz Chojnowski.

5 2 głosów
Ocena artykułu
76 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kolo

Ukasz znowu zalicza wtopę, zresztą ta jego cała prezydentura to wielka porażka. Chłopina chciał zostać prezydentem bo myślał, że to będzie fajnie, będzie rządził, a Natka zostanie prezydentową. A tu się okazało, że trzeba coś umieć i na czymś się znać.

Kajtek

Dokładnie tak było przez ostatnie 12 lat poprzednich rządów. K8ciak pobawił się, poniszczył i stał się energetykiem.

Zoja

Kajtek bez majtek i czapki,

Waldi

Ha ha, boli i denerwuje prawda pisowska, haha. To cały portal: obrażać, niszczyć, a potem do kościółka.

Zenek

Bzdury piszesz, nic dziwnego że nie masz czapki, bo nie masz głowy do pisania.

Zosia

Jednym słowem gołodupow.

Max

Durny jesteś i tak pozostanie. Przez poprzednie kadencje zbudowano nowoczesną pływalnię, kilkanaście boisk, stację segregacji, grubo ponad 100 ulic, gromadę rond, ścieżek rowerowych i chodników , odnowiono i wyremontowano kilkanaście placówek oświatowych , zbudowano kilka bloków dla uboższych mieszkańców, kupiono nowe autobusy, na kolejne uzyskano kasę unijną, uzyskano kilkadziesiąt milionów na przebudowę mostu itp. itd. A co się udało w tej kadencji, daj jakieś przykłady !

Mix

Tak wybitnego propagandystę jak ty kurski zatrudni w TVPropaganda od ręki.
Będziesz wciskał ludziom kit lepiej niż ci z PZPR. Lejesz wodę po mistrzowsku.
Nikt nie wmówi ci że białe jest białe a czarne jest czarne.
Tylko przestań już brać takie ilości prochów bo widzisz rzeczy których nie ma i nigdy nie było.

Do maksa

Siejesz propagandę jak bierut, gomułka i gierek na zjeździe partii komunistycznej. Zatrzymałeś się w tamtych czasach.

Gosc

Panie Januszu, bardzo się cieszę z wygranej, nie przywroci to pracy, ale przynajmniej jest satysfakcja.

Waldek

Żadna satysfakcja, każdy zwolennik pisu wygrywa, norma

Kos

I bardzo dobrze! Już niedługo karierę skończy Ukasz, to pogonią Wiśnię i wróci pan do uniwersytetu

AlekM

Darem wydawanie pieniędzy, decyzja prezydenta była słuszna

Ewa

Bardzo się cieszę że Pan wygrał.Jest Pan mądrym, wspaniałym człowiekiem, bardzo tęsknimy za Panem i wierzymy że sprawiedliwości stanie się zadość i będzie Pan z nami.
Niech będzie Pan z siebie dumny, ci którzy prowadzą obecnie OUTW pod każdym względem nie dorastają Panu do pięt.
Pozdrawiamy Pana serdecznie.

Do wyżej

A najważniejsze, że Pan jest z naszej opcji, ha

olo

kulik wszystko przegrywa w sądach a odszkodowania za głupotę płacą wszyscy mieszkańcy a powinni tylko ci , którzy go wybrali.

gosc

Ratusz musi zapłacić ponad 1,2 mln zł za błąd „kotowskiego”. Chodzi o sprawę prywatnej działki, której właściciele zostali wywłaszczeni. Miasto sprzedało działki przy obwodnicy, gdzie obecnie swoją siedzibę ma wiele firm. Doszło jednak do błędu, bo urzędnicy nie powiadomili o zamiarze sprzedaży następcy wywłaszczonych właścicieli nieruchomości. A miało taki obowiązek, gdyż poszkodowany miał prawo pierwokupu. Gdy poszkodowany zorientował się, że ówczesny prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski popełnił błąd, w 2015 r. udał się do ratusza i zaproponował ugodę. Kotowski jednak odmówił. Sprawa trafiła do sądu. Prawomocny wyrok zapadł w lipcu 2020r. w Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku. Jest dla miasta niekorzystny. Ratusz musi zapłacić ponad 1,2… Czytaj więcej »

Tom

Jesteś kłamcą i głupcem

Mirek

Pomyliłeś się zamiast jesteś, powinno być jestem. Słownictwo rodem z pisu

Waldi

Obrażać i przeżywać bliźniego za prawdę, to cel pisowców. I do kościoła w niedzielę. Przez takowe zachowania odzież odchodzi od nasze cudownej wiary.

Józek

Odzież trzymaj w szafie.

Max

Naprawdę myślisz , pacanie, że jak ktoś przyjdzie do ratusza i chce kasę to można tak się dogadać i mu wypłacić ? Bez orzeczenia sądu, bez wyroku prawomocnego ?

gosc

Trzeba działać zgodnie z prawem to nikt po tą kasę nie przyjdzie.
A tak to podatnicy zapłacą za sądową wojenkę kotowskiego 1.23 miliona zł.
A ugody może miasto zawierać pacanie.

Max

Ugody można zawierać sądowe, na jakieś przyjście do ratusza i żądanie czegoś może się zgodzić najwyżej twój idol w rozmowie z Kaszaną

Mix

I taką ugodę należało zawrzeć podczas trwania postępowania sądowego.
A jedynym moim idolem jest PRAWDA i UCZCIWOŚĆ tępaku PiSowski.

Elka

Kulik przegrywa, bo PiS trzyma lejce sądownictwa, jak się zapisze do pisu to prezesem elektrowni będzie.

Lid

Glup#zego komentarz w tym roku nie czytałem

Zoja

Elka ciebie i Kulika do PIS, dziecko zacznij edukację albo się lecz bo diagnozę sama sobie postawiłaś tym komentarzem.

Do Zojeczki

Ależ to prawda,
i na co to obrażanie czyżby do podwyższenia sobie samooceny

Zoja

Elka ciebie i Kulika do PIS, dziecko zacznij edukację albo się lecz bo diagnozę sama sobie postawiłaś tym komentarzem.

Bajka

Panie Januszu, gratuluję . Wygrał Pan odszkodowanie, ale to nas słuchaczy OUTW nie satysfakcjonuje. Żądamy przywrócenia Pana do Pracy. Chcemy z Panem pracować, /bo to sama przyjemność było patrzeć jak Pan całym sercem robił wszystko , żeby słuchacze byli zadowoleni/. Teraz to Panie z Panem dyrektorem OCK „stają na głowie” żeby coś zrobić dla słuchaczy, ale to Im nie wychodzi i już nigdy, nigdy, nigdy nie będzie dobrze póki Pan nie wróci do nas. Myślę, że Sądy Sprawiedliwe przywrócą Pana do pracy i wszyscy będziemy szczęśliwi, czego z całego serca życzę Panu i słuchaczom OUTW. Pozdrawiam.

Mirek

Wygrał, bo sady są zawładnięte przez pis

Sylwia

Mirek chyba w mózgu masz sieczkę

Do sylwuni

Dlaczego się denerwujesz?

Jola

Nie drwij z seniorki, przełącz się na MO.

Ewa

Głupoty piszesz, myślisz że seniorzy dadzą się nabrać. Seniorzy mają doświadczenie życiowe i te propagandy co piszesz to przeżyliśmy.
Zacznij pisać jak zmądrzejesz, chyba że masz to dziedziczne, to już po tobie.
Żal mi ciebie.

Seniorów

Rzekomo dbacie o seniorów, bo to wasi wyborcy, to jest hipokryzja, ,wykorzystywanie ludzi starszych.

Ewa

Jak zmądrzejesz również dołączysz do ludzi starszych.

Do wyżej

A czemu ta obraza. Jestem mądrym emerytem, cieszę się że mi dają 13tkę z mojego podatku.

Ewa

Ciesz się, bo możesz jej nie mieć.

Jola

Za co bierzesz wypłatę.

Józek

Wygrał za jabłka z sądu.

Katarzyna

A ja sobie nie życzę wypowiedzi w moim imieniu, też bylam sluchaczem i bardzo mi odpowiada aktualna opiekunka OUTW

Rysiek

Sorry ja również byłem słuchaczem i nie zauważyłem nic lepszego w organizacji i w sposobie bycia OUTW.
Tylko to że nasza opiekunka przez mikrofon kilka razy powtarzała że jest w pokoju numer 8 od godziny 8-16 tam gdzie był pan Janusz.

Dżesika

Natka, posłuchaj choćbyś na głowie stanęła i klaskała uszami to i tak nie wybronisz Ukasza. Posprzątaj w domu, zrób nowe tipsy, upiecz Ukaszowi golonkę i daj spokój z komentarzami. Wszystkie twoje psipsiółki za plecami ci się śmieją.

Do wyżej

Ale ja już wszystko w domu zrobiłam, a teraz czytam besseler światowy, czyli ten portal,uzupełniam i poszerzam bogactwo słownika.

Zenek

Bestseller światowy, ty czytasz besseler lewicowy.

Do zenusia

Nie wiedziałam, że „Teraz ostrołęka” jest lewicowe, ojej, a ja tylko szanuje pisma pisowskie i tvpis, gdyż tam jest sama prawda, obiektywizm. Szanuję jarka, Pinokio i Rydzyka i piękny język.

Zenek

Nie wiesz co znaczy szanować.

Do wyżej zeneczka

Jak to? Ja szanuje każdego związanego z pisem, reszta inaczej myślących brrrrrr

Ula

Przejdź na mo , to twój poziom

Emeryt

Teraz Ostrołęka to jest poziom pisowski, ciemnogród, haha

Tre

Nareszcie, pozdrawiam Panie Januszu

Zosia

Panie Januszu jeśli Pan wielki. Czekamy na Pana. Teraz na OUTW żenada, nie wiedzą co robią razem z dyrektorem.
Ludzie nie kompetentni .

Do wyżej

Wielki taki że przerósł samego wodza.

Józek

Ten incydent nie powinien się wydarzyć.
Pan Chojnowski nie powinien być zwolniony. Kulik i Wiśniewski zepsuli to co było dobre i kompetentne na OUTW. Najważniejsze że nie liczą się z ludźmi nie szanują Seniorów. Liczą się tylko ich interesy.
Zepsuli to co było dobre nieudacznicy.

Do wyżej

Niedudacznicy, czyli wszyscy zwiazani z pisem, czy dobrze rozumiem.

Ewa

Nie obrażaj, przejdź na MO, to wasz poziom.

Do ewy

Ale ja mam pogląd pisu

Anna

Józek masz rację, zepsuli to co było dla Seniorów bardzo dobrze zorganizowane i prowadzone. Panie Januszu jesteśmy z Panem całym sercem, dziękujemy Panu za serce którym obdarowywał nas Pan codziennie.Mamy nadzieję że przyjdzie czas i wspólnie będziemy mogli się cieszyć sprawiedliwością w gronie Seniorów.

Studentka

Panie Januszu cieszymy się z decyzji sądu ale ciągle mamy nadzieję, że będzie Pan mógł wrócić na swoje stanowisko, bo OUTW Pana potrzebuje, był wspaniałym człowiekiem i organizatorem, życzymy zdrowia i pomyślności

Kinga

A najważniejsze, że był od kociaka.

Gref

100 razy lepszy od Kotowskiego niż od Grubego

Emerytka

A kto nosi nazwisko Gruby?

Marzena

Miałam przyjemność słuchać wykonania piosenki przez Pana Janusza.Zrobił na mnie duże wrażenie.Współczuję studentom Trzeciego Wieku,czytając ich wpisy,żal ,że to co było piękne musiało się zakończyć. Mam nadzieję, że wróci jeszcze ” słoneczko” .Trzymam kciuki.Pozdrawiam .😊

Ola

Emeryci, cudowni ludzie, kształtujacy rzeczywistość, a tak bardzo są perfidnie wykrzystywani przez pis.
PiS dokładnie wie, że dzięki nim ma władzę, więc dobrze gra.

Ewa

Emeryci, cudowni ludzie są mądrzy i dobrze wiedzą co dla nich jest dobrem w szerokim słowa znaczeniu. Nietaktowne jest pouczanie Seniorów.

Do wyżej

Dobry człowiek zawsze pada ofiarą pisu, gdyż dobry człowiek mierzy swoją miarą i liczy, że ten drugi też jest dobry. Niestety PiS na tym żeruje.

Ewa

Pouczaj swoich może zrozumieją że Seniorów należy szanować. Seniorzy doświadczyli szacunku w ratuszu, jeden nic nie może zrobić, drugi drwi, głupio się uśmiecha i z ironią puszcza oczka do Seniorów. Takie zachowanie w ratuszu, żałosne.
Masz kogo pouczać, Seniorzy nie życzą sobie pouczania.

Do Ewy

Seniorów każdy szanuje oprócz pisowców. Przeczytaj że zrozumieniem poprzednią wypowiedź O dobrych ludziach.

Ewa

My dobrzy garniemy się do dobrego.

Do ewy

My, czyli antypis

Rysiek

Jak byliśmy w ratuszu to nie było z kim rozmawiać merytorycznie. Prezydent nie dopuszczał do głosu, przerywał i wielokrotnie powtarzał że Pan Janusz zwolniony dlatego że śpiewał na konwencji PIS. Teraz śmią Seniorów pouczać, kpiny.

Do Ryska

Kpiny to robi partia rządząca w kraju ze wspaniałych Seniorów.

Wspaniali Seniorzy

Partia rządząca dba o wspaniałych seniorów i ich szanuje.

Do wyżej

Traktuje ich jak siłę wyborczą.