Zapadł prawomocny wyrok w sprawie Macieja Kleczkowskiego!

We wtorek 29 grudnia zapadł wyrok w sprawie wiceprezydenta Ostrołęki Macieja Kleczkowskiego w Sądzie Okręgowym w Ostrołęce. Kleczkowski został skazany, wyrok jest prawomocny. Oznacza to, że przestanie być wiceprezydentem Ostrołęki.

Maciej Kleczkowski był oskarżony o zatajenie prawdy w swoich oświadczeniach majątkowych, które składał wpierw jako radny, a później jako wiceprezydent miasta. Nie wspomniał w nich o pożyczce w wysokości 15 tys. zł, którą miał zaciągnąć od Adama O.

16 stycznia 2020 roku zapadł nieprawomocny wyrok w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce. Kleczkowski został uznany za winnego, ale odwołał się i sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Ostrołęce. A ten zaskarżony przez wiceprezydenta wyrok utrzymał w mocy.

Sąd Okręgowy uznał, że złożona apelacja nie jest zasadna, a stawiane zarzuty są zupełnie nietrafne. Ocenił też, że Sąd Rejonowy przeprowadził pełne postępowanie dowodowe.

– Istotą tej sprawą jest bowiem nie to czy w ogóle doszło do udzielenia pożyczki, ale komu – tłumaczono podczas ogłoszenia wyroku. – Świadek twierdzi, że od początku było wiadome, że pożyczka jest dla oskarżonego, z tym że została udzielona w mieszkaniu jego rodziców przy jego obecności, natomiast pozostałe osoby, że ta pożyczka miała być dla chorej matki oskarżonego. Te dowody osobowe należało powiązać z dowodami w postaci dokumentów i Sąd Rejonowy to uczynił. W sprawie istnieją dowody nie tylko w postaci oświadczeń majątkowych, ale przede wszystkim zobowiązania oskarżonego z 23 lipca, gdzie pisemnie zobowiązuje się na kopii wydruku z banku zwrócić pożyczkę, określając termin, nie zaznaczając w treści tego dokumentu, własnoręcznie sporządzonego, że była to pożyczka dla kogo innego.

Są też dowody z kopii dokumentów komorniczych. Jak tłumaczył Sąd, nie było tam wzmianki, że pożyczka jest dla kogo innego.

– W sprawie Sąd Rejonowy dokonał prawidłowych ustaleń faktycznych, ustalając, że oskarżony – z nieznanych co prawda przyczyn, motywów – zataił, ujawniając trzy pożyczki z innych źródeł, tą uzyskaną od występującego w sprawie świadka. Takie postepowanie uznane zostało zasadnie za przekroczenie prawa.

Wyrok jest prawomocny (można od niego wnieść kasację do Sądu Najwyższego). Uprawomocnienie wyroku oznacza, że Maciej Kleczkowski, jako osoba skazana, nie będzie mógł piastować funkcji wiceprezydenta Ostrołęki.

5 3 głosów
Ocena artykułu
42 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
sąsiad

Z tego co mi wiadomo mamą zajmowała się i zajmuje siostra.

Gosc

Co na to MO? Nic się nie stało…

Pisio

Gorsze zachowania są byłego prezydenta, który po przegranej zamiast iść do pracy jako katecheta za 3 tyś., cwaniactwem wszedł do elektrowni, czyżby skończył energetykę? Teraz dyrektor, żal….
Podobnie jest z całą była brygadą.Proszę przejrzeć nazwiska pisowskie. Okropne zachowania.

Gosc

Ojej, bo się posikam, masz bielmo na oczach. Gorsze to te twoje żale. Twój mocodawca sklamal i tyle w temacie

Pisio

Zupelnie nie mój, ale Cię prawda zabolała hahaha.
Generalnie pisiory to super cwaniaczki, nie wpadaja tak szybko jak kleczkowski, bystrzy w takich sprawach hahaha

Rafa

W banku nie pracują wyłącznie bankowcy, w szkole nie tylko nauczyciele, w elektrowni nie tylko energetycy a po górach chodzą nie tylko górale . Spróbujesz zrozumieć duraku?

Pisio

Ależ tak, katecheta bardzo dobrze przygotowany jest do budowy elektrowni, to czlowiek o szerokich zainteresowaniach jesli chodzi o KASĘ, kłamstewka, cwaniactwo w szczególności, że nauki pobierał od czołowych pisiorow. Oprócz słynnego na cały kraj katechetę, jest jeszcze były wice z domowego kościoła, który też dobrze się wykręca i wielu innych. Ale dobrze, że istnieją, bo przynajmniej Ostrołęka jest znana w kraju hahahaha, uhaha

Gosc

Pisio, tak się wysilasz, że szorujesz umysłem po dnie intelektulnym, jak nic usiłujesz odwrócić uwage od swojego skazanego mentora. Ciekawe co jeszcze chory umysl ci podrzuci

Pisio

To nie mój mentor nie mój wybór, i ja w odróżnieniu do innych nikogo nie obrażam, nie używam obelg. Mój intelekt jest za wysko by równać się z przedmówcami;-). Zresztą, żaden pisuar nie jest w stanie obrazić madrego 🙂
Ja piszę prawdę. Pisiorzy to jest coś słynni na całą Polskę, nie wspominając o Europie. Najważniejsze by o nas mówiono, nie ważne jak , hahahaha.

Yeti

Łżesz bałwanie, a potem sobie wierzysz🙂

Pisio

Gorzej postąpił byly prezydent, który zamiast pójść pracować jako katecheta za 3 tyś, cwaniactwem wszedł do elektrowni, a teraz stał się dyrektorem. Zresztą cała przegrana brygada podobnie zacwaniakowała. Prześledź nazwiska. Wstyd i żal. Dlaczego usuwacie komentarze???? Boli prawda.

Ola

Ja czasami się dziwię, że ktoś wydawałoby się rozsądny i uczciwy popiera PiS. Potem się okazuje, że to tylko pozorna uczciwość. Kasa z elektrowni, ze Skoków i innych szemranych PiSiwskich interesów nue śmierdzi. Stad tu taka obrona pisiwskiegi bagna. Czekam, aż Czartoryskiego, Kotowskiego i ich kumpli zakują w kajdanki. Jest za co

Yeti

Gdyby decydowali tacy jak ty faktycznie pan Poseł czy były prezydent już by byli zakuci w kajdany. Ale bolszewia na szczęście nie decyduje o wszystkim wg swojego ubeckiego widzimisię

tępiciel lemingów

Ty nie czekaj, aż Czartoryskiego, Kotowskiego i ich kupli zakują w kajdanki tylko powiadom organa ścigania o ich przestępstwach. Chyba, że kłamiesz o tym,że jest za co.

Ola

Pisowska prokuratura nie jest zainteresowana. Poczekam, aż wyborcy zmądrzeją i pogonią PiS. Wtedy skończy się ochrona

Kama

Na p. Kotowskiego donosiło wielu, nawet prokuratura i sądy za PO nie postawiły mu najmniejszego zarzutu. To jest fakt , twoje insynuacje to zwykłe gnojstwo

Zenek

Ola robisz za naganiacza, obejrzyj się gonią i ciebie.

Mieszkaniec

O tak pisiore przeganiają mądrzejszych od siebie, tak to prawda

tępiciel lemingów

To nie wstyd pracować za więcej niż 3 tysiące. Wstyd mieć wyrok za błędne oświadczenie majątkowe.

Ala

Nie nie jest wstyd, tu wystapił brak czytania ze zrozumieniem.
Ale niech Pan katecheta idzie pracować tam, gdzie powinien, a nie pcha się za kasą, zabierając miejsca pracy ludziom z umysłami i wykształceniem zdobytym na najlepszych uczelniach. Ale co tam niektórzy to znachorzy, szczególnie pisiorzy.

Zenek

Ala nie kompromituj się, z tym swoim wykształceniem. Po komentarzu widać że jesteś na poziomie elementarza.

Tytus

P. Kotowski skończył filozofię, teologię, ma też podyplomowe studia z zarządzania, administracji i studia MBA. A idioci wciąż piszą, że katecheta. A katecheta to coś złego!?

Ola

Kotowski też wystawił błędne oświadczenie. PiSowcem prokuratura się nie zainteresowała.
Wstyd to pobierać jakiekolwiek wynagrodzenie za nic nierobienie. Kotowski dostał posadę w elektrowni pomimo braku solidnego wykształcenia. To działanie na niekorzyść skarbu państwa. Specjaliście warto zapłacić i kilka razy tyle, jeśli wie co robi i przynosi to zyski.
Teraz Kotowski dostaje posadę w muzeum, pomimo, że nie ma wykształcenia historycznego ani żadnego doświadczenia w prowadzeniu badań i interpretacji wyników. Taki typowy BMW.

Mira

Czemu łżesz jak popieprzona ubeczka? CBA na skutek doniesienia jednego grubasa badała oświadczenia p. Kotowskiego z wielu lat. Nie było nic do zarzucenia. A ty dalej kłamstwo za kłamstwem . Jesteś głupia czy ci płacą za łgarstwa ?

Tytus

Prawda nie boli, smuci idiotyzm takich jak ty

Pisio

Idiotyzm słowo nadrzedne w opcji i rządzącej :).

Kama

Admin powinien czuwać i nie puszczać oskarżeń durniów , którzy zamiast skupić się na temacie skazania Klekota obświniają osoby, które nie mają ani wyroków ani nawet zarzutów

gosc

Dyspozytornie w Ostrołęce i Płocku zamknięte!
Dziś o 1.00 w nocy decyzją Wojewody wyłączona z działalności została dyspozytornia pogotowia w Płocku, wczoraj o 21.00 – w Ostrołęce. 

olka

ciekawe czy w „wyborcza” napisze artykul o tym „wydarzeniu”?

Pisio

Najważniejsze, że tu napisano. To jest najbardziej poczytne miejsce w kraju, no i najbardziej obiektywne, bezstronne. hahahaha

No tak

Jak się pożycza, to trzeba oddać – prosta zasada, ale nie dla cwaniaków.

Ola

ależ wyrok dotyczy zatajenia pożyczki w oświadczeniu majątkowym. Pan eks wice nie popisał się. Miło byłoby jednak, aby w ten sam sposób traktowani byliby członkowie pisowskiej wierchuszki, którzy nie takich drobnych „nieścisłości” dopuszczali się w swoich oświadczeniach majątkowych. Pan Kotowski też w sprytny sposób uniknął wyjawienia ile w zeszłym roku zarobił w elektrowni. Dobrego ma doradcę prawnego pan eks prezydent

Nazwa*

Jakbyś miał odrobinę inteligencji to byś zobaczył ile Kotowski zarobił w elektrowni, nie trzeba do tego oświadczenia radnego, są inne jego oświadczenia, wystarczy tylko chcieć poszukać 😉

Ola

To co zobaczyłam wystarczyło, aby wyrobić sobie zdanie o „uczciwości” Kotowskiego. Jako podatnik nie powinnam być zdana na szukanie informacji. To powinny być łatwo i ogólnie dostępne dane.

Mieszkaniec

Mądre słowa.

Kornik z czopkiem

do TVN poszło

Gosc

Jak sie chce ukryć własną nieudolność to najlepiej zwalić na poprzedników, poparańcy

Tre

No i skończyło się, wkrótce popłynie też i kulikov

Maks

I kot… haha lala

MANIUŚ

Życie jest piękne…

masłowski

Teraz to już rzeczywiście nie będzie robił nic.
No chyba, że robotą można nazwać podpisanie listy obecności.
MZK, OTBS, OPWIK, MZOSTIT, MOPR, Basen itd – spółki czekają z otwartymi rękami 🙂
Jeszcze więcej zarobi niż na stołku „prezydenta” haha