Zanieczyszczenie wody w Czeczotce. Przyczyną awaria w jednym z zakładów

W czwartek 4 czerwca doszło do zanieczyszczenia wody w rzece Czeczotka. Interweniowały służby. Ustalono, że źródłem zanieczyszczenia jest jeden z zakładów działających w okolicy.

Straż pożarna o zanieczyszczeniu Czeczotki dowiedziała się przed godz. 13.00. Na miejsce wezwano także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Ostrołęce oraz Wody Polskie.

– Było to zanieczyszczenie prawdopodobnie biologiczne, nie była to raczej substancja niebezpieczna, ale WIOŚ pobrał próbkę do badania – usłyszeliśmy od rzecznika prasowego Straży Pożarnej w Ostrołęce Roberta Chodkowskiego.

W piątek 5 czerwca nad ranem udało się zlokalizować miejsce zrzutu nieczystości do Czeczotki: był nim kolektor wód deszczowych w Goworkach. Ustalono, że przyczyną zanieczyszczeń jest awaria instalacji odprowadzającej ścieki w jednym z zakładów działających w okolicy.

– Obecnie trwa prowadzona kontrola zakładu. Pobraliśmy próbki, które zostały przekazane do analizy w laboratorium w Ciechanowie. Odpływ ścieków został zatrzymany, a zakład, który stanął na wysokości zadania, podjął próbę naprawy instalacji, która uległa awarii – powiedziała nam kierowniczka WIOŚ w Ostrołęce Monika Sobczak.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
on zabierze 500

Głosujcie na trzaśkosia to będą wszystkie rzeki ściekami pachniały