Załamanie pogody i kolejny wypadek: na drodze z Ostrowi do Ostrołęki zginęły dwie osoby (aktualizacja)

Załamanie pogody na północnym Mazowszu przyczyniło się do kilku poważnych zdarzeń na drogach. Do śmiertelnych wypadków doszło pod Dylewem, a także na trasie z Ostrowi Mazowieckiej do Ostrołęki.

We wtorek 26 marca po południu na północnym Mazowszu mieliśmy załamanie pogody. Były intensywne opady śniegu, mocno wiał wiatr. Najprawdopodobniej trudna pogoda przyczyniła się do kilku tragedii na mazowieckich drogach.

Do wypadku śmiertelnego doszło pod Dylewem, gdzie kobieta kierująca toyotą straciła kontrolę nad samochodem i uderzyła w drzewo. Nie przeżyła wypadku.

Niedługo później policja poinformowała o kolejnym tragicznym zdarzeniu. Tym razem doszło do niego w sąsiednim powiecie, pod Ostrowią Mazowiecką, w miejscowości Jelenie. Na drodze wojewódzkiej z Ostrowi do Ostrołęki zginęły dwie osoby:

Tuż po godz. 15:00 na drodze W627 w pobliżu Jeleni doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego – informuje oficer prasowa ostrowskiej komendy Marzena Laczkowska. – Policjanci, będąc na miejscu, wstępnie ustalili, że 23-letni mieszkaniec pow. ostrowskiego, kierując renault, na śliskiej nawierzchni na łuku drogi stracił panowanie nad autem. Mężczyzna zjechał na lewy pas ruchu, zderzając się czołowo z ciężarówką scanią z naczepą kierowaną przez 29-letniego mieszkańca pow. łomżyńskiego. Niestety siła uderzenia była tak duża, że na miejscu zginął 23-letni kierowca renault oraz podróżujący z nim rówieśnik również z pow. ostrowskiego. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Z powodu trudnej pogody i tak dużej liczby wypadków policja apeluje:

Fot. KPP Ostrów Mazowiecka