Zaawansowane prace na drogach z Chudka do Zawad i z Obierwi do Baranowa (zdjęcia)

Ponad 11 mln zł – tyle warto są remonty dwóch dróg powiatowych. Przebudowywane są drogi Chudek – Gleba – Kierzek – Zawady, a także Obierwi – Chudek – Baranowo. Urząd Gminy w Kadzidle informuje, że prace w związku z tymi inwestycjami są zaawansowane.

Na obie inwestycje Powiatowi Ostrołęckiemu udało się pozyskać duże dofinansowanie z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych – wyniosło ono ponad 9 mln zł. Resztę potrzebnej kasy na te inwestycje znaleziono w budżetach Powiatu i gminy Kadzidło.

„Jest to jedna z największych inwestycji drogowych wykonywanych w tym roku. Prace obejmują blisko 9 kilometrów wspomnianych dróg. W Chudku powstało rondo, dzięki któremu wzrośnie bezpieczeństwo. Prace wykonuje ostrołęcka Firma Ostrada.” – przypomina Urząd Gminy Kadzidło.

Na marginesie dodajmy, że Powiat w poprzednim roku otrzymał na drogi rekordową sumę pieniędzy od rządu (pisaliśmy o tym tutaj: Ponad 54 mln zł od rządu na drogi powiatu ostrołęckiego! To rekord!)

Urząd Gminy Kadzidło dodaje też, że Powiat Ostrołęcki przystąpił do tworzenia projektu drogi Lelis-Długi Kąt-Tatary-Kadzidło. Ma ona zostać poszerzona, zyskać oświetlenie. Na dokumentację Powiatowi dołożyła gmina.

Fot. Urząd Gminy Kadzidło