Za nami najliczniejsze zebranie osiedla. Co Kulik miał do powiedzenia o Blachnickiego?

To było póki co najliczniejsze zebranie osiedlowe w tym roku w Ostrołęce. Na spotkanie rady osiedla Centrum przyszły 104 osoby. Wiele z nich oczekiwało od prezydenta Łukasza Kulika przede wszystkim odpowiedzi na pytanie: co dalej z remontem Blachnickiego?

A sytuacja z przebudową ul. Blachnickiego (dawna Berlinga) jest, mówiąc delikatnie, niewesoła. Remont jej rozpoczął się w ubiegłym roku. Nowe władze miasta utraciły jednak dofinansowanie na inwestycję, wykonawca drogi odstąpił od zawartej z ratuszem umowy, a od dłuższego roboty stoją w miejscu.

Miasto chce rozpisać nowy przetarg na Blachnickiego. To oznacza kolejne miesiące oczekiwań na koniec remontu ulicy i utrudnień z nim związanych. A te są duże – w końcu przy ulicy znajdują się dwie szkoły i przedszkole.

– Cała sprawa związana z tym, że inwestycje nie została zakończona w terminie, spowodowała, że utraciliśmy dofinansowanie na nią ze strony wojewody, przy czym, jak cały czas podkreślam, my środki w budżecie mamy cały czas przygotowane na nią i chcemy po prostu ją skończyć – obiecywał prezydent Kulik.

Przy okazji opowiedział o swoich inwestycyjnych ambicjach na ten rok:

– Gdy koledzy radni pytają się mnie, z czego ja będę się cieszyć po pierwszym roku, to ja mówię wszystkim, że będę się cieszyć, jak skończymy wszystko, co zostało zaczęte.

Jak tak dalej jednak pójdzie, Łukasz Kulik może nie mieć wielu powodów do radości. Problemem nie jest bowiem tylko brak robót na Blachnickiego. Opóźnione są remonty ulic Ostrowskiej, Słowackiego, Krańcowej.

Zobaczcie zdjęcia ze spotkania wyborczego rady osiedla Centrum:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Oli

Czyli sam Kulki twierdzi, że największym sukcesem będzie tylko dokończenie prac, na które kasę zdobył Kotowski. Sam nic nie potrafi nawet dokończyć inwestycji Kotowskiego

zbtender

Czym zawinili ostrołęczanie, że los pokarał nas takim don presidento ??? Nawet dokończyć po kimś roboty nie potrafi 🙁