Kandydaci PiS z ziemi ostrołęckiej: czterech do Sejmu, jeden do Senatu

Kandydaci do Sejmu PiS w nadchodzących wyborach parlamentarnych 2019 są już znani. Na liście PiS z okręgu 18 (ostrołęcko-siedlecki) nie zabraknie kilku nazwisk z Ostrołęki.

Już 13 października czekają nas wybory parlamentarne. Polacy wybiorą 460 posłów w wielomandatowych okręgach wyborczy oraz 100 senatorów w jednomandatowych okręgach wyborczych.

Okręg wyborczy nr 18 do Sejmu (ostrołęcko-siedlecki) to część województwa mazowieckiego obejmująca obszary powiatów garwolińskiego, łosickiego, makowskiego, mińskiego, ostrołęckiego, ostrowskiego, pułtuskiego, siedleckiego, sokołowskiego, węgrowskiego, wyszkowskiego oraz miasta na prawach powiatu: Ostrołękę i Siedlce. 

Na liście PiS w okręgu ostrołęcko-siedleckim są 24 nazwiska, cztery z nich związane z Ostrołęką i powiatem: mowa o byłej wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Ostrołęckiego Annie Śniadach, byłym prezesie OPK w Ostrołęce Bartoszu Pawelczyku, byłym wieloletnim zastępcy dyrektora MOPR w Ostrołęce, a później prezesie OTBS w Ostrołęce Grzegorzu Makowieckim oraz o pośle Arkadiuszu Czartoryskim.

W okręgu siedlecko-ostrołęckim, już tradycyjnie, nasza lista jest bardzo silna. W tym roku w okręgu nr 18 PiS jest reprezentowany aż przez 9. posłów – mówi poseł ziemi ostrołęckiej Arkadiusz Czartoryski, który w nadchodzących wyborach będzie startował do Sejmu z trzeciego miejsca.

Zdaniem posła Czartoryskiego czeka nas bardzo ciekawa kampania, choćby z tego względu, że wśród kandydatów PiS są osoby, które mają za sobą duży dorobek na rzecz regionu i całego wschodniego Mazowsza.

Wśród kandydatów PiS reprezentujących ziemię ostrołęcką jest jedna kobieta. To ubiegłoroczna kandydatka na wójta gminy Kadzidło Anna Śniadach.

-To ciekawa kandydatura, bo z serca Kurpi, Kurpianka z dziada pradziada, a także osoba, która jest mocno zaangażowana w działania na rzecz rolnictwa a także ma duże doświadczenie samorządowe – tak Annę Śniadach rekomenduje poseł Czartoryski.

Kandydat do Senatu z ziemi ostrołęckiej będzie tylko jeden. O reelekcję będzie ubiegał się Robert Mamątow:

– Już zacząłem pewne przygotowania do kampanii wyborczej. Oprę ją na bezpośrednich spotkaniach z wyborcami.

A przypomnę przy okazji, że poprzednio, z posłem Czartoryskim, byliśmy chyba najbardziej zapracowanymi parlamentarzystami, bo byliśmy we wszystkich gminach i wszystkich większych miejscowościach w pięciu powiatach oraz odwiedziliśmy wszystkie sołectwa w trzech powiatach.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gość

Super ekipa. Popieram całym sercem.

Stes

Panie Arkadiuszu ma Pan głosy całej naszej rodziny. Dziękujemy.

Ostrołęczanie

My też na p. Czartoryskiego, nikt tyle nie wywalczył dla Ostrołęki i regionu

Edgar

Czas na zmiany młodzi maja moj głos

qwe

Kim jest Pawelczyk?

Może nie odpowiadają mi do końca rządy PiSu ale mój głos i tak idzie do Czartoryskiego. NIKT w całej historii tego miasta nie zrobił tyle dla Ostrołęki niż obecny poseł. Tyle w tym temacie.

maria

Poseł Czartoryski od kilkunastu lat dosłownie „wypruwa flaki” dla tego miasta. Ma mój głos do końca swojego życia i jeden dzień dłużej. Pozdrawiam.