Z mostu przy farze. Tak będziemy jeździć najwcześniej pod koniec tygodnia

Już wiadomo, że zmiana organizacji ruchu przez Narew w Ostrołęce stanie się faktem najwcześniej pod koniec tygodnia. Wciąż bowiem trwają prace przy wykonaniu zjazdu prowadzącego na ul. Szwedzką (nowy objazd). Od poniedziałku 22 lipca Straż Miejska już jednak zawraca ciężarówki chcące przejechać przez most zastępczy.

– W celu wykonania tego zjazdu 22 lipca została zamknięta przeprawa samochodów ciężarowych – mówi Piotr Potulski, kierownik biura prasowego UM Ostrołęka. – Obecnie zjazd jest wykonywany. Gdy będzie gotowy, będą nim zjeżdżać samochody osobowe i pojazdy wyłączone z zakazu, a więc: samochody zaopatrzenia do 10 ton, służb miejskich oraz autobusy.

Ciężarówki nie mogą przejeżdżać przeprawą już teraz, gdyż prace związane z wykonaniem zjazdu uniemożliwiają ruch samochodów ciężarowych.

Gdy zjazd przy farze będzie gotowy: wszyscy będziemy wyjeżdżać z miasta tak jak wcześniej, a wjeżdżać, zjeżdżając w ulice Szwedzką i Szpitalną. Uliczki te są wąskie i ciężarówki nie zmieściłyby się tam, stąd konieczność okresowego wyprowadzenia ruchu samochodów ciężarowych poza miasto.

Zjazd powinien być gotowy w tym tygodniu – powiedział nam 23 lipca Piotr Potulski. – W pierwszej kolejności puścimy tym zjazdem miejskie autobusy, jeśli wszystko będzie w porządku, pozostałe pojazdy też tamtędy ruszą. Jeśli testy nie będą pomyślne, drogę zjazdową trzeba będzie poszerzyć czy wyprofilować – to potrwa to trochę dużej.

Dobra wiadomość jest taka, że stary most ma być przejezdny (przynajmniej dla samochodów osobowych) już od października. Roboty na nim jednak będą trwały dalej, ale będą wiązały się już bardziej z oświetleniem i kosmetyką.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kasia

Dziwne. Dzisiaj widziałam kilka tirów które jechały przeprawa od strony Wojciechowic s od strony ul. Warszawskiej zwracali samochody ciężarowe. Gdzie sprawiedliwość że jedni jadą normalnie a drudzy muszą nadrabiać kilometry przez Różan?

Mózg

Czytaj ze zrozumieniem

Kasia

Jest jasno napisane że straż miejska zawraca ciężarówki. Jak było widać nie wszystkie.