Z Mazur na Kurpie. Warsztatowo i rozrywkowo

Przedstawiciele Węgorzewa skorzystali z zaproszenia Stowarzyszenia „Projekt Radomir”, i przybyli zobaczyć, jak się żyje na Kurpiach.

Z Węgorzewa przyjechały: Barbara Dawcewicz – z ramienia Starostwa Powiatowego w Węgorzewie i Związku Stowarzyszeń LGD 9 oraz Dorota Giczewska – dyrektorka Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Węgorzewie. Towarzyszyli im uczestnicy projektu „Klub Integracji Społecznej”,

Prezentacja dorobku kurpiowskiej kultury odbyła się w ośrodku kultury w Lelisie. Na scenie pokazali co potrafią: zespół Nowe Latko z Lelisa, Klub Seniora z Lelisa, Zespół Kurpiowski „Krzaki i Pniaki” z Łęgu Przedmiejskiego. Przygrywała też Orkiestra Kurpiowska mistrza Jana Kani. Goście z Węgorzewa posmakowali też regionalnej kuchni i wzięli udział w warsztatach robienia palm kurpiowskich pod okiem mistrzyni rękodzieła Wiesławy Chaberek.

W trakcie spotkania swój dorobek sportowy zaprezentowała również Rada Gminna LZS w Lelisie. Darek Mróz, Stanisław Szczepanek i Jerzy Dawid opowiedzieli o historii gminnego sportu, na pamiątkę wręczyli gościom książkę Jerzego Kijowskiego pt. „Dzieje Ludowych Zespolików Sportowych w gminie Lelis”.

Goście z Mazur byli zachwyceni, co wróży dłuższą współpracę.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kurp

Brawo Kurpie!!!