Wyścigi pychówek, flisacy i szanty – 30 lipca w Łomży

Łomżyńskie Bulwary zapełnią się 30 lipca. Na gości czekać będzie 5. wyścig po Narwi mistrzów w pływaniu na pychówkach, rekonstrukcja średniowiecznego stylu spławiana drewna oraz koncert szantowego zespołu Flasch Creep.

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Łomżyńska oraz MOSIR Łomża zapraszają od godziny 16.00. Jubileuszowej imprezie wodniackiej pn. „Wyścigi pychówek o tytuł Mistrza Nurtu Pradoliny Narwi 2019”, towarzyszyć będzie w tym roku „łomżyński” przystanek w porcie Łomża, kilkudziesięciometrowej długości flisu – zestawu tratw z pni drzewnych – płynącego Biebrzą, Narwią i Wisłą z Goniądza do Torunia, dla uczczenia 450-lecia Unii Lubelskiej. Kultywującą kilkusetletnią tradycję załogą flisacką, złożoną z podkarpackich flisaków, dowodzić będzie retman flisacki Mieczysław Łabędzki.

Piknik zakończy się o godz. 20 koncertem zespołu szantowego „Flasch Creep”. Goście pikniku będą również mieli okazję w tym dniu popływać po Narwi na promocyjnych warunkach, łodzią typu „gondola”.

30 lipca na terenie portu Łomża obowiązywać będzie zakaz ruchu kołowego, warto więc zadbać wcześniej o miejsce na parkingach w okolicach Starego Rynku.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gość.

Bardzo ciekawy pomysł.

Zzżzżzzz

W Łomży koncert za koncertem.
W Ostrołęce nic się nie dzieje. Kaszana