Wypadek w Wyszlu. Nastolatek w szpitalu

We wtorek 4 sierpnia we wsi Wyszel doszło do wypadku. Jedna osoba została ranna, trafiła do szpitala.

Wypadek w Wyszlu miał miejsce po południu.

– Kierowca forda, 27-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który jechał wraz z 17-letnim pasażerem, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem – dowiedzieliśmy się od oficera prasowego Policji w Ostrołęce Tomasza Żerańskiego.

Zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Pasażer został zabrany do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

We wtorek 4 sierpnia cały dzień padało. I to momentami porządnie. Warunki na drodze więc nie były najlepsze. Dlatego Policja w Ostrołęce wystąpiła po południu z apelem do kierowców:

– Pamiętajmy, że padający deszcz powoduje, że droga jest śliska, czyli droga hamowania auta znacząco się wydłuża. Zanim wejdziemy nawet na oznakowane przejścia dla pieszych pamiętajmy o tym, aby dokładnie się rozejrzeć, czy takie przejście będzie bezpieczne, odchylmy kaptur lub parasolkę, które w dużym stopniu ograniczają nam widoczność.

Nie zapominajmy o tym, że w przypadku deszczu samochód potrzebuje dużo większej drogi hamowania, a my jesteśmy w takich warunkach dużo mniej widoczni.

Podczas opadów deszczu jezdnia nie sprzyja też kierującym, w takich warunkach pamiętajmy o tym, że mamy zmniejszoną przyczepność, więc zdecydowanie powinniśmy zmniejszyć prędkość i dostosować naszą jazdę do aktualnych warunków na drodze. Podczas zbliżania się do przejść kierowcy powinni także znacznie zmniejszyć prędkość, aby upewnić się, czy na przejściu nie znajdują się piesi. Prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!