Wypadek w Wykrocie. Mógł się zakończyć tragicznie (zdjęcia)

Groźny wypadek w Wykrocie, gm. Myszyniec. Kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem – samochód przewrócił się na bok, na pobocze. Na szczęście nikt nie ucierpiał na skutek tego zdarzenia.

Wypadek miał miejsce 26 maja we wtorek.

– Według wstępnych ustaleń policjantów kierujący ciężarowym manem, tzw. solówka przewożącą żwir, w miejscowości Wykrot prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego nie zdołał się zatrzymać przed znakiem ,,STOP” znajdującym się w rejonie skrzyżowania, po czym przewrócił się na pobocze na prawy bok – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Z naczepy wysypał się ładunek. Na szczęście zarówno na drodze głównej, jak i na poboczu nie znajdowały się pojazdy, ani piesi.

Nie ucierpiał też kierowca ciężąrówki – 63-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego nie odniósł poważnych obrażeń, był trzeźwy. Za spowodowanie zdarzenia ukarano go mandatem w wysokości 300 zł.

– Apelujemy do kierowców zawodowych o daleką idącą odpowiedzialność. Należy zdawać sobie sprawę, że zdarzenie spowodowane ciężarówką bądź autobusem z uwagi na masę pojazdów dochodząca do kilkudziesięciu ton jest tragiczniejsze w skutkach – dodaje Tomasz Żerański.

Przykładem może być wypadek, który zdarzył się w ubiegłym roku w Myszyńcu z udziałem ciężarówki, w których niestety zginęły dwie kobiety i 9 letni chłopiec.