Śmiertelny wypadek w Tobolicach. Nie żyje kobieta (zdjęcia)

W sobotę 19 grudnia około godziny 22.00 doszło do wypadku w Tobolicach, gm. Rzekuń. Niestety, zmarła jedna osoba.

W Tobolicach zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejsce wezwano policję, straż pożarną, ale też i karetkę pogotowia.

– Według wstępnych ustaleń 54-letnia kierująca pojazdem Honda Civic z powiatu ostrołęckiego, wyjeżdżając od miejscowości Tobolice na drogę powiatową, na oznakowanym skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu Audi – dowiedzieliśmy się od oficera prasowego Policji w Ostrołęce Tomasza Żerańskiego.

Audi kierował 19-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego.

Niestety, w wyniku zdarzenia kobieta, pomimo reanimacji, zmarła – dodaje Tomasz Żerański.

Hondą – oprócz 54-letniej kierującej – podróżowało dwoje pasażerów: 29-letnia kobieta i 34-letni mężczyzna. Pasażerkę karetka pogotowia zabrała do szpitala.

– Aby jak najdokładniej wyjaśnić przebieg tego wypadku, na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowało kilka policyjnych patroli, był obecny także technik kryminalistyki – informuje Tomasz Żerański. – Wykonano między innymi zdjęcia, szkice, sporządzono oględziny zarówno miejsca samego zdarzenia, jak i oględziny pojazdów biorących w nim udział.

Policja apeluje też do kierowców:

– Do zdarzenia doszło podczas opadów deszczu. Apelujemy do kierowców o ostrożność. Podczas wykonywania takich manewrów jak na przykład włączanie się do ruchu musimy wykazać się maksymalnym skupieniem.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Fot. OSP Rzekuń