Wypadek w Szwendrowym Moście. Ranni wciąż w szpitalu. Przy sprawcy wypadku znaleziono marihuanę

W Szwendrowym Moście, gm. Lelis, 18 września doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. 4 osoby trafiły do szpitala. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce informuje o dotychczasowych ustaleniach – te są szokujące. Przy sprawcy wypadku znaleziono bowiem marihuanę.

Do wypadku doszło 18 września po godz. 11.00. Kierowca nissana, jadąc od strony Kadzidła, w miejscu, gdzie kończył się zakręt drogi w prawą stronę, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka peugeotem. Siła uderzenia była bardzo duża. Peugeotem podróżowało małżeństwo z dzieckiem. Wszyscy podróżujący peugeotem, a także kierowca nissana trafili do szpitala.

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce nadzoruje dochodzenie prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Ostrołęce w sprawie tego wypadku. O szczegółach informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce:

„Ze wstępnych ustaleń poczynionych na miejscu zdarzenia bezpośrednio po jego zaistnieniu wynika, że kierujący pojazdem Nissan Marek S., będąc na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z pojazdem marki Peugeot, w którym podróżowali kierowca Michał W. oraz Klaudia W. i 10 – miesięczna Nela W.

Wszyscy uczestnicy wypadku z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitali w Ostrołęce i Przasnyszu. Michał W. doznał obrażeń wewnętrznych ciała, które, jak wynika z opinii biegłych lekarzy, skutkują rozstrój jego zdrowia na okres powyżej 7 dni. Wszyscy pokrzywdzeni nadal są hospitalizowani.

Nadto w odzieży Marka S. ujawniono pojemnik z zawartością suszu roślinnego, który na podstawie badań testerem narkotykowym okazał się być środkiem odurzającym w postaci marihuany.

Od osoby podejrzewanej tj. Marka S. została pobrana krew na zawartość alkoholu i środków odurzających. W zależności od wyników badań próbek, podejmowane będą dalsze decyzje w sprawie.”