Wypadek w Ostrowi. Sprawca zostanie w areszcie. Podstawą obawa ucieczki i matactwa

Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej przychylił się do wniosku tamtejszej Prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące Łukasza B., który w niedzielę 10 maja doprowadził w Ostrowi Mazowieckiej do wypadku śmiertelnego. Zginęło w nim starsze małżeństwo, trzy osoby trafiły do szpitala.

Tym samym Sąd w całości uwzględnił wniosek Prokuratury. A chciała ona tymczasowego aresztowania podejrzanego o spowodowanie wypadku w Ostrowi Mazowieckiej na 3 miesiące.

Jak tłumaczy prokuratura, sąd podjął taką decyzję z powodu obawy ucieczki i ukrywania się podejrzanego, a także obawy matactwa. Znaczenie miała też grożąca Łukaszowi B. surowa kara. Może czekać go pozbawienie wolności od 2 do 12 lat.

Ponadto prokuratura informuje, że w środę 13 maja w Zakładzie Medycyny Sądowej w Akademii Medycznej w Białymstoku przeprowadzono sekcję zwłok obu ofiar wypadku.

Przypomnijmy, że do śmiertelnego wypadku doszło w niedzielę 10 maja w Ostrowi Mazowieckiej. Kierowca volkswagena potrącił pieszą, a potem uderzył w samochód, w którym podróżował starszy mężczyzna. Piesza i kierowca zginęli na miejscu – byli małżeństwem.

Potem kierowca volkswagena uderzył jeszcze w jeden samochód. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, zabrano do szpitala.

Kierowca uciekł. Wizerunek podejrzanego upubliczniono. Udało się go złapać – ukrył się w stodole w jednej z miejscowości w gminie Ostrów Mazowiecka.

37-letniemu Łukaszowi B. „przedstawiono zarzut spowodowania wypadku drogowego poprzez umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym w związku prowadzenie pojazdu marki Volkswagen Golf z nadmierną prędkością i naruszenie należytej ostrożności wymaganej w danych warunkach, którego skutkiem była śmierć na miejscu zdarzenia Elżbiety i Bolesława Ż. Ponadto sprawcy wypadku zarzucono również naruszenie zakazu sądowego prowadzenia pojazdów mechanicznych kategorii „B” po drodze publicznej orzeczonego wobec Łukasza B. prawomocnym wyrokiem z dnia 19 maja 2019 r.”