Wypadek w Ostrowi: kulisy zatrzymania Łukasza B. Ukrywał się w sianie

Wypadek w Ostrowi Mazowieckiej, w którym zginęły dwie osoby, a trzy trafiły do szpitala, wstrząsnął naszym regionem. Podejrzewanego o jego spowodowanie udało się zatrzymać. Policja poinformowała o kulisach jego ujęcia.

Gdy tylko policja poznała rysopis sprawcy śmiertelnego wypadku w Ostrowi Mazowieckiej, rozpoczął się pościg. Pomóc wytropić poszukiwanego mężczyznę pomagał specjalnie przeszkolony pies.

W akcję zaangażowano też mundurowych z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu. Wizerunek poszukiwanego kierowcy upubliczniono.

– W poniedziałkowe popołudnie na terenie gminy Ostrów Mazowiecka, w jednej ze stodół, mężczyzna został odnaleziony przez policjantów – informuje policja.

37-latek leżał pod sianem, gdzie wypatrzył go jeden z kryminalnych. Mężczyzna w chwili zatrzymania był trzeźwy.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło na ul. Lubiejewskiej w Ostrowi Mazowieckiej w niedzielę 10 maja. Mężczyzna – 37-letni Łukasz B. – jadąc golfem z nadmierna prędkością potrącił 71-letnią kobietę, a potem uderzył w hondę, która jechał 73-latek. Oboje zmarli – było to małżeństwo.

– Szaleńcza jazda 37-latka zakończyła się dopiero po uderzeniu w zaparkowanego citroena, w którym siedziała 44-latka z dwójka dzieci. Mężczyzna porzucił auto i uciekł z miejsca wypadku – dodaje policja.

Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Poniżej bardzo krótkie wideo z zatrzymania podejrzanego o spowodowanie wypadku w Ostrowi Mazowieckiej:

Śledztwo w sprawie wypadku w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi prokuratura:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
taaa

pobiegł do siana się schować i wytrzeźwieć, żeby chociaż było że niby trzeźwy. frajer