Wypadek w Lelisie. Co się stało?

Na skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Szkolnej w Lelisie doszło do wypadku. Zdarzenie miało miejsce w piątek 22 maja przed godz. 18.00.

33-letni kierowca peugeota, mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, wyjeżdżał z drogi podporządkowanej, z ul. Szkolnej. Nie zastosował się jednak do znaku STOP.

– Tym samym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Honda, którym kierował 44-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego – mówi oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Sprawca zdarzenia został opatrzony na miejscu przez załogę karetki pogotowia.

Kierowcy byli trzeźwi. Kierowcę peugeota ukarano mandatem w wysokości 300 zł i 6 punktami karnymi.

Tomasz Żerański dodaje:

– W piątek to już drugi przypadek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przy włączaniu się do ruchu, który doprowadził do wypadku.

Jest to bardzo poważny manewr, dlatego, dojeżdżając do skrzyżowania, wykażmy się dużym skupieniem i sprawdźmy dokładnie, czy odbędzie się ten manewr w sposób całkowicie bezpieczny.

Przypomnijmy, że w piątek, około godz. 11.00, 81-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego kierujący fiatem doprowadził do wypadku w Dylewie – gdy włączał się do ruchu, wymusił pierwszeństwo przejazdu na kobiecie kierującej peugeota. Na szczęście nikomu nic się nie stało.