Wypadek w gminie Czerwin. Gdyby jechał z pasażerem, ten by nie przeżył

Dużo szczęścia miał mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który doprowadził do wypadku w gminie Czerwin. Na zakręcie drogi stracił kontrolę nad autem i uderzył w drzewo. Nie doznał jednak poważniejszych obrażeń.

– Niespełna 60-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, jadąc audi w kierunku Ostrołęki, na jednym z łuków drogi stracił panowanie nad pojazdem i bokiem pojazdu uderzył w drzewo. Ostatecznie auto zatrzymało się na dachu – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański. – Kierujący audi po zdarzeniu powiedział policjantom, że życie uratowały mu zapięte pasy bezpieczeństwa.

W jego przypadku drzewo podczas uderzenia wbiło się całkowicie w miejsce, w którym znajduje się fotel pasażera. Gdyby podróżował z pasażerem, zdarzenie mogłoby zakończyć się tragicznie.

Wypadek miał miejsce we wtorek 4 sierpnia – wówczas warunki na drodze nie były najlepsze, ponieważ cały dzień padał deszcz. W takim przypadku warto jechać wolniej.

To nie był jedyny wypadek, do którego doszło tego dnia. W Wyszlu także kierowca jechał za szybko i uderzył w drzewo, a młody pasażer trafił do szpitala, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Fot. KMP Ostrołęka