Wypadek w centrum Ostrołęki. Zderzenie osobówki z motocyklem (zdjęcia, aktualizacja)

Niebezpieczny wypadek na ul. 11 Listopada w Ostrołęce. Jedna osoba została zabrana do szpitala.

We wtorek 26 maja wieczorem doszło do wypadku na ul. 11 Listopada w Ostrołęce. Kierowca nissana zderzył się z motocyklistą.

– 77-letni ostrołęczanin kierujący nissanem włączał się do ruchu, chciał zawrócić – powiedział nam oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański. – W tym momencie od strony ul. Bogusławskiego ulicą 11 Listopada jechał motocyklista.

Kierowca nissana wymusił pierwszeństwo przejazdu, doszło do zderzenia. Motocyklista, 29-letni ostrołęczanin został zabrany do szpitala. Był przytomny. Doznał m.in. urazu głowy i nogi. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Droga przez ok. 2 godziny była zablokowana.

Aktualizacja

Jest oficjalny komunikat dotyczący wypadku. Zgłoszenie o wypadku dotarło na stanowisko kierowania ostrołęckiej komendy 26 maja o godzinie 19.39. Osoba zgłaszająca wskazała, że w zdarzeniu ucierpiał motocyklista. Na miejscu już po chwili byli policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierujący nissanem 77-letni mieszkaniec Ostrołęki włączając się do ruchu na ul. 11 listopada z pobocza nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście poruszającemu się w kierunku ul. Ostrowskiej.

Niestety w wyniku zderzenia się pojazdów obrażeń doznał 29-letni motocyklista, który został zabrany do szpitala.

Zarówno kierujący nissanem, jak i motocyklista byli trzeźwi. Na miejscu, aby jak najszybciej udrożnić jedną z głównych ulic miasta pracowało kilka policyjnych patroli, którzy prowadzili niezbędne czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego wypadku, m.in. wykonano oględziny miejsca samego miejsca zdarzenia, jak i pojazdów biorących w nim udział, zdjęcia, szkice, a także przesłuchano świadków.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.