Wypadek śmiertelny w Myszyńcu. Zginął mężczyzna (aktualizacja)

W środę 20 maja w Myszyńcu doszło do śmiertelnego wypadku. Zginął mężczyzna. Policja ustala jego tożsamość. Droga jest zablokowana.

Wypadek miał miejsce w Myszyńcu, na drodze wojewódzkiej w kierunku Kolna.

Policja ustaliła że około 60-letni mężczyzna prowadzący rower przechodził przez jezdnię, na drugą stronę drogi.

Zdążył przejść przed jadącą ciężarówką, ale ta była akurat wyprzedzana przez mitsubishi. Pieszy wpadł pod samochód osobowy. Zginął na miejscu.

Za kierownicą mitsubishi siedział 58-letni mieszkaniec województwa podlaskiego. Był trzeźwy.

Policja ustala tożsamość mężczyzny, który zginął pod kołami samochodu. Droga wojewódzka jest zablokowana.

Aktualizacja

W wyniku wypadku z 20 maja zginął 84-letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna przechodząc przez jezdnię został potrącony przez pojazd. Na miejscu wypadku, aby ustalić wszystkie jego okoliczności pracowali ostrołęccy policjanci pod nadzorem prokuratora.

20 maja ok. godz. 14.00 dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o wypadku drogowym w Myszyńcu na ul. Reymonta. Według osoby zgłaszającej mężczyzna przechodzący przez ulicę został potrącony przez samochód. Na miejsce szybko skierowano policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu, ostrołęckiej drogówki oraz służby ratunkowe.

Według ich wstępnych ustaleń kierujący ciężarowym mercedesem 45-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego jadąc drogą W – 645 od Łysych w kierunku Myszyńca w pewnym momencie zauważył jak z pobocza wyłania się z rowu starszy mężczyzna prowadzący rower i wchodzi na jezdnię nie zważając na jadące pojazdy. Kierowca widząc sytuację próbuje hamować i udaje mu się uniknąć zderzenia z pieszym. W wyniku czego pieszy przekracza osi jezdni, lecz w tym momencie zostaje potrącony przez pojazd mitsubishi kierowany przez 58 -letniego mieszkańca województwa podlaskiego, który był już w trakcie wyprzedzania ciężarowego mercedesa.

Niestety w wyniku potrącenia pieszy zginał na miejscu. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, jednak mundurowi z Myszyńca ustalili jego tożsamość. Pieszym okazał się 84-letni mieszkaniec naszego powiatu.

Przeprowadzone badanie trzeźwości kierowców wykazało, że byli trzeźwi. Na miejscu, aby jak najszybciej przywrócić ruch na drodze pod nadzorem prokuratora pracowało kilka policyjnych patroli. Był obecny także technik kryminalistyki oraz naczelnik ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego.

Podczas działań przeprowadzono szereg czynności procesowych, m.in. przesłuchanie świadków, zdjęcia, szkice, pomiary, oraz oględziny zarówno pojazdów, jak i samego miejsca zdarzenia.