Wypadek podczas prac polowych. Kierowca ciągnika najechał mu na nogę

14-letni chłopak trafił do szpitala z urazem nogi. Poszkodowany został podczas wypadku, do którego doszło w jednym z gospodarstw na terenie powiatu ostrołęckiego.

W poniedziałek 13 lipca około godz. 17.00 dyżurny ostrołęckiej komendy policji otrzymał informację o wypadku podczas prac w jednym z  gospodarstw rolnych.

– Według wstępnych ustaleń 57-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego wykonywał ciągnikiem manewr cofania na podwórku wraz z podpiętym wozem paszowym, pomagał mu w tym 14-letni członek rodziny – informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Z relacji mężczyzny wynika, że nastolatek miał w pewnym momencie spaść z pojazdu, w wyniku czego najechał na jego nogę.

Chłopca zabrano do szpitala. Kierowca ciągnika był trzeźwy.

Policja apeluje i przypomina:

– Trwają wzmożone prace związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. To czas, kiedy najczęściej dochodzi do wypadków podczas prac polowych. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa związanego zarówno z przygotowaniem maszyn do pracy, jak również samej obsługi urządzeń rolniczych i pośpiech.

Chwila nieuwagi i zmęczenie podczas wykonywania z pozoru prostych czynności niejednokrotnie może skończyć się tragicznie. Dlatego apelujemy, aby do wykonywania swoich obowiązków nie podchodzić rutynowo.

Często zdarza się, że już dzieci w wieku przedszkolnym potrafią uruchamiać maszyny rolnicze, niestety często takie postępowanie jest robione za przyzwoleniem rodziców. Małe dzieci muszą być świadome, iż są prace, których wykonywać nie powinny, bo zwyczajnie do nich nie dorosły. Mają za mało sił, brakuje im wyobraźni, doświadczenia, nie potrafią właściwie ocenić niebezpieczeństwa, przewidzieć skutków swoich poczynań i skutków swojego działania.

Nie zapominajmy, że to właśnie my dorośli powinniśmy myśleć nie tylko za siebie, ale także za nasze pociechy. Chwila pośpiechu, bądź lekceważenia podstawowych zasad bezpieczeństwa, jak pokazują poprzednie lata może mieć tragiczny finał.

Fot. KMP Ostrołęka

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Turysta

Droga Redakcjo, zawsze sobie radzicie z językiem polskim. W tym artykule jest średnio. W tytule nie jest jasne, kto/co „najechał mu na nogę”. A wypowiedź rzecznika dramatyczna. Nie wiadomo, czy to mężczyzna, czy pojazd „najechał na jego nogę”. Czyją „nogę” – mężczyzny? Chłopca? Pojazd wykluczam 🙂. Pozdrawiam