Wypadek na ul. Bohaterów Warszawy. Staruszek w szpitalu

84-letni rowerzysta z obrażeniami głowy został zabrany do szpitala po wypadku drogowego na ul. Bohaterów Warszawy. Doszło do niego w piątek 25 października, na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Policja ustaliła, że kierująca bmw 34-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego, jadąc zewnętrznym pasem ruchu w kierunku al. Jana Pawła II, potrąciła przejeżdżającego z lewej strony przez przejście dla pieszych 84-letniego rowerzystę.

Ten z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala.

– Zwracamy się z apelem zarówno do kierowców, jak i do rowerzystów o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze. Ci pierwsi powinni podczas zbliżania się do przejść dla pieszych zachować szczególną ostrożność i zdecydowanie zmniejszyć prędkość – mówi oficer prasowy policji w Ostrołęce Tomasz Żerański. – Rowerzystów prosimy o przestrzeganie przepisów dotyczących poruszania się jednośladami i każdorazowe zsiadanie z rowerów podczas pokonywania przejść dla pieszych. Postępując w taki sposób, dajemy szanse kierowcy na zauważenie nas i unikniecie ewentualnego potrącenia. Poza tym jazda rowerem po chodniku jest wykroczeniem za które grozi mandat karny.