Wypadek na drodze Ostrołęka – Różan. Sprawca nietrzeźwy

W niedzielę 7 czerwca na drodze z Ostrołęki do Różana doszło do groźnej kolizji drogowej. Sprawcą był nietrzeźwy mężczyzna, który mógł doprowadzić do tragedii podczas wyprzedzania innego pojazdu.

Zdarzenie miało miejsce około godz. 16.00, w miejscowości Sieluń, znajdującej się obok wsi Młynarze.

– Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu wskazują na to, że kierujący pojazdem marki Audi A3, 49-letni mieszkaniec powiatu makowskiego, w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania, chcąc uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem, zjechał na lewe pobocze, w wyniku czego uderzył w przepust drogowy – informuje Katarzyna Pstrągowska z Komendy Policji w Makowie Mazowieckim.

Na koniec pojazd zatrzymał się w przydrożnym rowie. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że kierujący nie posiada uprawień do kierowania. Mężczyzna nie odniósł obrażeń ciała.

49-latek prowadził samochód, będąc nietrzeźwy. Miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nie miał też prawa jazdy. Mężczyznę zatrzymano i wsadzono do aresztu.

– Mundurowi zatrzymali też dowód rejestracyjny od samochodu z powodu uszkodzeń powstałych podczas kolizji. Kierujący odpowie teraz za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawień będąc w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym – dodaje Katarzyna Pstrągowska.

Fot. KPP Maków Mazowiecki