Wypadek na drodze na Ostrów Maz. Sprawca był pijany. Uwaga utrudnienia!

Rankiem 1 września mieszkaniec Ostrołęki, który doprowadził do zderzenia z dwoma ciężarówkami na trasie relacji Ostrołęka Ostrów Mazowiecka trasa W 627. Kierowca zmusił kierowcę jednej z ciężarówek do zjechania do rowu w celu uniknięcia z nim zderzenia. Sprawca zdarzenia był pijany, może mówić o dużym szczęściu ponieważ nie doznał poważnych obrażeń.

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do dyżurnego ostrołęckich policjantów kilka minut przed 6:00 rano. Na miejsce natychmiast wysłano policjantów z ostrołęckiego wydział ruchu drogowego oraz służby ratunkowe.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący volkswagenem bora jadąc od m. Zamość w kierunku  Rzekunia podczas manewru mijania z ciężarówką zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przód ciągnika siodłowego marki Scania, po czym się odbił i ponownie zjechał na przeciwległy pas ruchu na którym poruszała się kolejna Scania, w która uderzył. Następnie obydwa pojazdy zjechały do rowu.

Policjanci podali uczestników zdarzenia badaniu trzeźwości, kierowcy ciężarówek byli trzeźwi natomiast alkomat w organizmie kierowcy volkswagena wykazał promil alkoholu.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i niebawem odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Droga jest odblokowana, natomiast z chwilą przybycia holownika utrudnienia mogą potrwać około pół godziny.