Wypadek na DK 53. Z pomocą ruszył Krzysztof Kolator i świadek (zdjęcia)

Groźny wypadek na drodze krajowej nr 53, w okolicach Kadzidła. Pomocy rannemu w nim mężczyźnie udzielił policjant z Ostrołęki Krzysztof Kolator.

Asp. Krzysztof Kolator pełni służbę w Komendzie Policji w Ostrołęce. Pracuje w zespole do spraw nieletnich i patologii. W razie nieobecności oficera prasowego policji – zastępował go.

W czwartek 11 lipca około godz. 16.00 właśnie wracał z pracy. W okolicach Kadzidła zauważył forda, którego kierowca na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, potem na pobocze i uderzył w przepust wodny.

– Widząc całe zdarzenie asp. Krzysztof Kolator zareagował błyskawicznie – informuje oficer prasowy policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Funkcjonariusz zatrzymał swoje auto, podbiegł wraz ze świadkiem do rannego mężczyzny, który z uwagi na mocne uderzenie w przepust wodny, jak i na wystrzelone poduszki powietrzne był kompletnie zdezorientowany.

Mężczyzna krwawił i potrzebował pomocy – Krzysztof Kolator natychmiast wezwał na miejsce karetkę pogotowia i służby ratunkowe.

– Do czasu ich przyjazdu opiekował się wraz z osobą postronną poszkodowanym starszym mężczyzną. Kierowcą forda okazał się być 75-letni mieszkaniec Warszawy. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń i po zbadaniu przez lekarza został zwolniony, dziękując za okazaną pomoc.