Wygraj wyjazd do Brukseli! Konkurs dla uczniów.

„Adaptacja do zmian klimatu według mnie” – to hasło nowego konkursu samorządu Mazowsza. Do wygrania m. in. wyjazd do Brukseli. Zgłoszenia do 20 kwietnia.

Wzrost niskiej emisji, spalanie paliw kopalnych czy wycinka lasów deszczowych to tylko niektóre przyczyny zmian klimatu. Pewnych procesów nie da się już zatrzymać. Mamy jednak wpływ na to, jak będzie wyglądała przyszłość naszej planety. To właśnie z problematyką ekologiczną zmierzą się uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

– Warto wykorzystać pomysłowość młodego pokolenia i dowiedzieć się, jak ich zdaniem powinno wyglądać rozwiązanie ekologicznych problemów, z którymi borykamy się na co dzień. Organizując konkurs chcemy skłonić młodzież do poszukiwania zarówno przyczyn, jak i rozwiązań adaptacji zmian klimatu – mówi Marcin Podgórski dyrektor departamentu gospodarki odpadami, emisji i pozwoleń zintegrowanych.

Konkurs polega na zaprezentowaniu projektu adaptacji do zmian klimatycznych na przykładzie wybranego miasta/gminy/obszaru, a punktem wyjścia powinien być wpływ człowieka na środowisko naturalne. Praca ma uwzględniać także przeciwdziałanie negatywnym skutkom oraz dostosowanie otoczenia do zachodzących zmian klimatycznych.

Zadaniem uczestników jest samodzielne przygotowanie pracy w formie prezentacji, filmu wideo, pracy pisemnej jak również referatu zarejestrowanego jako audio lub wideo. Wyniki zostaną ogłoszone 6 maja tego roku, a nagrodą główną w konkursie jest dwudniowy pobyt w Brukseli połączony ze zwiedzaniem instytucji UE. Do zdobycia także nagrody rzeczowe w postaci GOGLI VR Oculus Rift w zestawie z kontrolerami Touch.

Prace należy składać wyłącznie na nośniku elektronicznym z załączoną kartą zgłoszeniową do 20 kwietnia na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Kłopotowskiego 5, 03-718 Warszawa, z dopiskiem: „PZ-V, Konkurs ekologiczny”.
Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej: www.mazovia.pl lub w Departamencie Gospodarki Odpadami, Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Kłopotowskiego 5, 03-718 Warszawa, a także pod 22 597 90 96, 22 597 90 82.